Wielki mecz! Gol Lewandowskiego dał Polsce punkt z Hiszpanią! Jeszcze mamy szanse na Euro 2020!

Zostają w grze! Po niezwykłej walce Polacy zremisowali 1:1 (0:1) z Hiszpanią i zachowali szanse na wyjście z grupy podczas tegorocznych mistrzostw Europy! Gola, który dał drużynie Paulo Sousy remis strzelił Robert Lewandowski.

Dla Polaków mecz z Hiszpanią był kluczowy. W przypadku porażki kadra Paulo Sousy mogła być pewna odpadnięcia z turnieju już po dwóch meczach fazy grupowej.

Gol potwierdził Hiszpanom VAR. Bereszyński nie upilnował Moraty

Zaczęło się jednak od dobrej i szybkiej gry Polaków. Już w drugiej minucie z prawego skrzydła w pole karne wpadł Piotr Zieliński i upadł na murawę, ale sędzia nie podyktował tam rzutu karnego. W piątej minucie piłkę kilka metrów od pola karnego przytrzymał Mateusz Klich i oddał strzał z dystansu, ale piłka tylko otarła się o poprzeczkę i spadła na górną siatkę bramki Unaia Simona.

Później przycisnęli już Hiszpanie i w 24. minucie znaleźli sposób, żeby znaleźć się w polu karnym Wojciecha Szczęsnego. Piłkę przy nodze miał Gerard Moreno, który wysunął ją podaniem do Alvaro Moraty, a ten oddał strzał, którego bramkarz Juventusu nie był w stanie obronić. W pierwszej chwili sędzia odgwizdał spalonego Moraty, ale analiza VAR wskazała, że tuż przed nim znalazł się jednak Bartosz Bereszyński.

Kacper Kozłowski debiutuje na EuroKacper Kozłowski pobił rekord mistrzostw Europy! Przeszedł do historii

Gol Lewandowskiego był blisko, ale po słupku Świderskiego trafił tylko w Simona. Sousa schował twarz w dłoniach

W kolejnych minutach Polacy szukali swoich szans, ale ich akcje kończyły się daleko przed polem karnym. Aż do 42. minuty. Wtedy z kilkunastu metrów przed bramką w słupek uderzył Karol Świderski, a do piłki już chwilę później dopadł Robert Lewandowski. Napastnik Bayernu uderzył jednak wprost w Unaia Simona. W to, jak Lewandowski nie wykorzystał tej sytuacji nie mógł uwierzyć nawet Paulo Sousa.

Do końca pierwszej połowy jeszcze jedną sytuację mieli Hiszpanie - w boczną siatkę uderzył Gerard Moreno. Polacy zagrali dużo lepszą połowę niż obie ze Słowacją, ale nie można było być usatysfakcjonowanym - zmarnowana szansa Lewandowskiego przy niekorzystnym wyniku śniłaby się mu po nocach.

Lewandowski pokonał Laporte'a i Simona, a chwilę później Hiszpanie nie wykorzystali karnego

W drugą połowę Polacy także weszli dobrze. I potrafili to wykorzystać. W 54. minucie Kamil Jóźwiak dośrodkował z prawego skrzydła na głowę Roberta Lewandowskiego, który najpierw wybił się wyżej niż Aymerick Laporte, a następnie uderzył piłkę i zdobył bramkę na 1:1!

Piotr Zieliński faulowany?Eksperci ocenili: czy Polska powinna dostać rzut karny? Czy Hiszpanii należała się jedenastka?

Hiszpanie nie chcieli jednak odpuścić. Już pierwszą akcję po stracie gola wykorzystali na długi rajd w pole karne zakończony niecelnym strzałem na bramkę Szczęsnego. Chwilę przed dograniem piłki Jakub Moder faulował jednak w polu karnym Gerarda Moreno. Po analizie VAR Daniele Orsato podyktował rzut karny dla Hiszpanów. Do piłki podszedł sam Moreno i trafił w słupek! W tej sytuacji piłkę dobijał jeszcze Alvaro Morata, ale fatalnie przestrzelił.

Najpierw dużo szczęścia przy pudłach Hiszpanów, potem cudowna interwencja Szczęsnego

W kolejnych minutach przewagę mieli Hiszpanie. W 69. minucie byli blisko szansy strzału na pustą bramkę, gdy przy rzucie rożnym z piłką minął się Wojciech Szczęsny. Jeden z rywali dotknął jednak piłki ręką i sędzia odgwizdał rzut wolny dla Polaków. Cztery minuty później głową obok bramki strzelił Ferran Torres, który został sam pomiędzy polskimi obrońcami w polu karnym. Polacy mieli dużo szczęścia.

W 76. minucie przebudzili się Polacy. Do przodu ruszył Przemysław Frankowski, który podprowadził piłkę pod pole karne i chciał dograć do Roberta Lewandowskiego, ale interwencja Pau Torresa sprawiła, że piłka odbiła się jeszcze od Frankowskiego i wyszła poza boisko. Potem do groźniejszych ataków wrócili Hiszpanie - po zamieszaniu w polu karnym i strzale Alvaro Moraty piłkę wyłapał Szczęsny. Później sytuacja powtórzyła się jeszcze w 84. minucie, gdy Morata był jeszcze bliżej trafienia na 2:1, ale znów uderzył prosto w polskiego bramkarza, który popisał się świetną interwencją!

Reakcja Paulo Sousy na strzał Roberta LewandowskiegoTak Sousa zareagował na pudło Lewandowskiego. Kamery wszystko nagrały

Polacy zagrali świetnie w ostatnich minutach, a szczególnie doliczonym czasie gry, gdy długo przytrzymali piłkę. Kartkę za przerywanie gry dostał nawet Robert Lewandowski. Świetnie piłkę wyprowadzał Kacper Kozłowski. Ostatecznie Polacy zachowali wynik 1:1 do końca spotkania! Remis Polaków z Hiszpanią oznacza, że drużyna Paulo Sousy zachowuje szanse na wyjście z grupy E. Będzie to możliwe w przypadku zwycięstwa ze Szwecją. Remis w tym meczu może nie wystarczyć do wyjścia z tabeli drużyn na trzecich pozycjach. Ostatnie grupowe spotkanie Polacy zagrają w środę, 23 czerwca o godzinie 18:00. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Mural na żywo

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu (jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3) oraz największym ekranie LED w Warszawie na placu Unii Lubelskiej.