Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Sensacyjny skład Polaków na Hiszpanię?! "To byłaby hekatomba"

- Z tego, co słyszałem, w meczu z Hiszpanią w pierwszym składzie wystąpi Michał Helik. Ale słyszałem też o wariancie, że poświęcony może zostać Piotr Zieliński. Jego miejsce miałby zająć Przemysław Frankowski - powiedział Jakub Polkowski z kanału Foot Truck, który był gościem sobotniej Euro Sekcji.

- Kuba, nie sądzisz, że Paulo Sousa trochę zakręcił się w tych swoich mieszaninach? - zapytał Piotr Majchrzak ze Sport.pl, nawiązując do składu reprezentacji Polski, który na mecz z Hiszpanią znowu ma być inny - szczególnie w linii defensywy - niż w poprzednich meczach. - Tak, to jest mój największy zarzut do Paulo Sousy, że jednak cały czas rotuje składem w obronie. To specyficzna formacja, której potrzebne jest wypracowanie pewnych automatyzmów na boisku - przyznał Jakub Polkowski z kanału "Foot Truck", który był gościem sobotniej Euro Sekcji.

Zobacz wideo

Zbigniew BoniekAni słowa o Polsce. Hiszpanie rozmawiają z Bońkiem. "To science fiction"

Sousa znowu robi zmiany. Oni mają zagrać z Hiszpanią

Polkowski w poprzednich latach pracował w "Łączy Nas Piłka". Był blisko reprezentacji i na Euro we Francji, i dwa lata później na mundialu w Rosji. - Z tego, co słyszałem, dzisiaj w pierwszym składzie ma wystąpić Michał Helik - zdradził w sobotniej Euro Sekcji. - Nie jestem do końca przekonany, czy to jest idealny zawodnik na Hiszpanów, bo on jednak ma problemy ze zwrotnością - dodał. - Dobrze to było widać w meczu z Anglią na Wembley, gdzie zrobił karnego i to pozornie niegroźnej sytuacji - zwrócił uwagę dziennikarz Sport.pl Dominik Wardzichowski. A Polkowski dodał: - Oprócz tego słyszę, że ma zagrać Tomasz Kędziora kosztem Bartosza Bereszyńskiego. Oczywiście zobaczymy, czy to się potwierdzi, ale takie warianty były trenowane na zajęciach w Gdańsku.

Te zmiany mogą martwić, bo reprezentacja Polski, odkąd prowadzi ją Paulo Sousa, straciła w sześciu meczach aż 10 bramek. - Nie wygląda to dobrze. Poza tym, jak mówię, dla mnie w takich turniejach kluczem do sukcesu jest dobra defensywa, co chociażby teraz pokazują reprezentacje Słowacji czy Szwecji - zauważył Polkowski i dodał, że to być może nie koniec zmian w składzie reprezentacji Polski, bo słyszał też o wariancie, w którym poświęcony może zostać Piotr Zieliński, a jego miejsce w składzie zająć Przemysław Frankowski. - To nie byłaby sensacja, a hekatomba - skwitował Wardzichowski, nawiązując do ostatniego meczu ze Słowacją (1:2), w którym Frankowski, a więc nominalny skrzydłowy - a u Sousy wahadłowy - wszedł na boisko z ławki i grał jako ofensywny pomocnik. Początek meczu Hiszpania - Polska w sobotę o 21.

  • Przypuszczalny skład Polski: Szczęsny - Helik, Glik, Bednarek - Kędziora (Bereszyński), Moder, Linetty, Klich, Puchacz - Frankowski (Zieliński) - Lewandowski

Paulo SousaDostał lanie od Hiszpanów, teraz podpowiada Sousie. "Lewandowski tego nie zrobi"

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu oraz największym ekranie LED w Warszawie. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, ekran przy Placu Unii, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl >>

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ