Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ani słowa o Polsce. Hiszpanie rozmawiają z Bońkiem. "To science fiction"

"Marca" cytuje Zbigniewa Bońka, który przed sobotnim meczem nie mówi jednak nic na temat reprezentacji Polski. Mówi za to na temat reprezentacji Hiszpanii oraz wspomina dawne czasy - 1982 roku, kiedy z Polską na mundialu w Hiszpanii zdobył brązowy medal.

- Uwielbiam to, jak gra Hiszpania. Bardzo podziwiam jej pomysł i to, że zawsze ma świetnych pomocników. Na jej grę patrzy się z przyjemnością - zachwyca się Zbigniew Boniek w sobotniej "Marce", ale na temat dzisiejszej reprezentacji Polski nie mówi ani słowa. Wspomina za to tę sprzed lat, z 1982 roku, czyli z mundialu w Hiszpanii, gdzie kadra prowadzona przez Antoniego Piechniczka - ze Zbigniewem Bońkiem w składzie - zdobyła brązowy medal.

Zobacz wideo Mecz o wszystko z Hiszpanią. "Nie widzę nawet pojedynczego koła ratunkowego"

Paulo SousaDostał lanie od Hiszpanów, teraz podpowiada Sousie. "Lewandowski tego nie zrobi"

Zbigniew Boniek: Dzisiaj to niemożliwe

- Hiszpański mundial to dla mnie wspaniałe wspomnienia. Pamiętam, że w trakcie turnieju pojechaliśmy na ryby do portu, który był w pobliżu hotelu [Santa Cruz, w Oleiros]. Że mogliśmy spacerować, zjeść lody i nikt nawet na to nie zwracał uwagi. Ach, dzisiaj to niemożliwe! - zamyśla się Boniek, który po chwili dodaje, że pamięta też, że nie mógł zagrać w półfinale z Włochami (0:2), bo w poprzednim meczu z ZSRR (0:0) szkocki sędzia Robert Valentine pokazał mu żółtą kartkę. - Ta kartka to było oszustwo - wspomina.

"Marca" pisze, że obecny prezes PZPN, który wciąż zachował wąsy, które nosił jako jeden z najlepszych piłkarzy na świecie, tylko się uśmiecha, kiedy dostaje pytanie o to, co by było, gdyby połączyć jego i Roberta Lewandowskiego. - To science fiction, więc lepiej o tym nie myśleć - śmieje się Boniek, który w hiszpańskim dzienniku wspomina też swoją żonę - Wiesławę, z którą w minioną sobotę obchodził 50 lat związku. - Potrafiłem wrócić do domu po meczu, o którym wszyscy mówili, a ona o niczym nie wiedziała - mówi Boniek o swojej żonie, o której "Marca" sama pisze, że "nie interesowała się piłką nożną ani przed, ani po meczach mężczyzny swojego życia". - To było niesamowite - wspomina prezes PZPN, ale na temat sobotniego spotkania z Hiszpanią - jakby nie chciał zapeszyć - nie mówi ani słowa. Początek meczu o 21.

Mecz Polska - Słowacja na Euro 2020.Takim składem Polska ma zagrać z Hiszpanią! Zmiana strategii Sousy w meczu o wszystko

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu oraz największym ekranie LED w Warszawie. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, ekran przy Placu Unii, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl >>

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ