Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Były reprezentant krytykuje Sousę: Powie "sorry, nie wyszło" i będzie żądał odszkodowania

Pierwszy mecz reprezentacji Polski podczas Euro 2020 nadal budzi duże kontrowersje. Jedną z osób, która zabrała głos w sprawie gry biało-czerwonych, jest były kadrowicz Henryk Wawrowski. Największa krytyka spadła na trenera Paulo Sousę.

Zawodnicy reprezentacji Polski nie popisali się w swoim pierwszym meczu na mistrzostwach Europy. Po przegranej 1:2 ze Słowacją, Polaków czekają jeszcze spotkania z Hiszpanią (19 czerwca o godz. 21:00) i Szwecją (23 czerwca o godz. 18:00).

25.03.2021, Budapeszt, mecz eliminacji do Mistrzostw Świata Katar 2022 Węgry - Polska.Jest jeden reprezentant Polski, którego chwalą zagraniczne media. "Imponuje ruchem"

Wawrowski o Sousie: W ogóle nie zatrudniałbym go na stanowisku trenera naszej kadry

Forma reprezentacji Polski była krytykowana przez wielu byłych kadrowiczów. Teraz dołącza do nich także obecny wiceprezes ds. szkolenia Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. Henryk Wawrowski w rozmowie z Interią przypomniał, że już wcześniej ostrzegał przed zatrudnianiem zagranicznego trenera.

Zobacz wideo "Podjęliśmy dobre decyzje". Konferencja Paulo Sousy po przegranej ze Słowacją

- W ogóle nie zatrudniałbym go na stanowisku trenera naszej kadry. Jak były te propozycje, kto może być i padło jego nazwisko, to już wtedy napisałem, że to może być drugi Sa Pinto, były trener Legii. Gestykuluje i nic więcej - stwierdził były reprezentant Polski.

- Wzięcie trenera zagranicznego z całym swoim sztabem, to coś jest nie tak. To przecież inna mentalność, inne rozumienie wszystkiego. Gość sprowadza swoich ludzi, a teraz powie "sorry, nie wyszło" i jeszcze będzie żądał odszkodowania - powiedział.

Otwarty trening reprezentacji Polski w GdańskuTylko dwie reprezentacje gorsze od kadry Paulo Sousy! Obraz nędzy i rozpaczy

Henryk Wawrowski w dalszej części rozmowy przyznał, że żałuje, że Zbigniew Boniek nie zdecydował się zatrudnić innego szkoleniowca po tym, jak z kadry zwolniony został Jerzy Brzęczek. Według niego prezes PZPN powinien szukać szkoleniowców "na krajowym podwórku".

- Ja może jestem szowinistą i złośliwcem, ale jak dla mnie, to trenerem naszej kadry powinien być Polak. To on powinien mieć decydujący głos, a nie te pieski, które biegają wokół niego - zwłaszcza menedżerowie i dyrektorzy sportowi, którzy się z reguły nie znają, albo mają układy - stwierdził na zakończenie wywiadu.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ