Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kolejna kontuzja w reprezentacji Polski! "Bez szans na występ z Hiszpanią"

Dawid Szymczak
Kontuzja Łukasza Fabiańskiego. Drugi bramkarz reprezentacji Polski podczas rozgrzewki przed meczem ze Słowacją doznał urazu mięśniowego. Na pewno nie zagra z Hiszpanią.

Polacy wrócili z Sankt Petersburga wrócili nie tylko ze złym wynikiem (1:2 ze Słowacją), ale też z kontuzjowanym Łukaszem Fabiańskim. Zmiennik Wojciecha Szczęsnego na przedmeczowej rozgrzewce doznał urazu mięśnia, który wyklucza go z treningów na najbliższe 5-7 dni. Co prawda na zmianę w polskiej bramce się nie zanosiło, ale nawet jeśli Paulo Sousa takową by planował, na pewno Szczęsnego nie zastąpi Fabiański. Polacy grają Hiszpanią w sobotę. Do tego czasu Fabiański nie zdąży wrócić do pełni zdrowia. Trzecim bramkarzem reprezentacji jest Łukasz Skorupski. 

Zobacz wideo Najpierw autograf, następnie selfie, na koniec uścisk z idolem. Robert Lewandowski nie odmówił przytulenia młodemu kibicowi

Kontuzje od kilku miesięcy prześladują Polaków

Kontuzje to od początku pracy Paulo Sousy prześladują Polaków. Z tego powodu na Euro nie pojechali Krystian Bielik, Jacek Góralski, Arkadiusz Reca i Krzysztof Piątek. W trakcie zgrupowania odpadł Arkadiusz Milik, a Maciej Rybus opuścił znaczną część przygotowań do turnieju, ale na pierwszy mecz zdążył się wyleczyć. Przez kilka dni kibice drżeli też o stan zdrowia Jana Bednarka, który przed meczem ze Słowacją zmagał się z bólem mięśnia. Kontuzja Fabiańskiego aż tak na kształt kadry nie wpływa, bo do gry w Euro od początku pracy Sousy szykowany był Szczęsny.

Pozostali piłkarze są zdrowi. We wtorek wieczorem odbyli analizę meczu ze Słowacją, a w środę do południa trenowali na stadionie w Gdańsku. 

Tymoteusz Puchacz"Kiedy po raz pierwszy usłyszałam "Kante", pomyślałam: "Boże, jak ja ludziom w oczy spojrzę?""

Trudna sytuacja reprezentacji Polski

Polska już po pierwszym meczu mistrzostw Europy znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. Jeśli przegra z Hiszpanią (sobota, godz. 21), a Szwecja pokona Słowację, trzeci mecz kadry Sousy (23 czerwca ze Szwecją) nie będzie miał znaczenia. Przy takich rozstrzygnięciach Polska już po drugiej kolejce meczów będzie pewna odpadnięcia. 

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ