Edward Krychowiak o czerwonej kartce syna: To będzie dla niego jedna z najcięższych nocy

Jednym z antybohaterów reprezentacji Polski we wtorkowym meczu ze Słowacją na Euro 2020 był Grzegorz Krychowiak, który zobaczył czerwoną kartkę. Ojciec zawodnika nie krył rozczarowania po zachowaniu swojego syna. - To będzie dla niego jedna z najcięższych nocy - stwiedził Edward Krychowiak.

Pierwszą żółtą kartkę pomocnik reprezentacji Polski zobaczył w 22. minucie spotkania. W drugiej połowie meczu, już przy wyniku 1:1 po bramce Karola Linetty'ego, Grzegorz Krychowiak został ukarany po raz drugi. Od 62. minuty reprezentacja Polski musiała sobie zatem radzić w osłabieniu. Siedem minut później Słowacy strzelili gola na 2:1.

Robert Lewandowski podczas meczu Polski z Macedonią Północną w październiku 2019 roku.Napisał do nas juror Złotej Piłki z Afryki. "Lewandowski? Wielkie nieporozumienie"

Ojciec Grzegorza Krychowiaka komentuje mecz syna. "Też jest mu przykro"

Na komentarz po spotkaniu zdecydował się Edward Krychowiak, który oglądał mecz w rodzinnym Mrzeżynie. - Nie będziemy oceniali, czy czerwona kartka jest zasłużona, czy nie. Na pewno syn wprowadził duże osłabienie. Dla drużyny, dla kibiców. Ten optymizm praktycznie wygasł. Przynajmniej w moim sercu, z chwilą tej kartki. Szkoda, co ja mogę tutaj dodać - powiedział w rozmowie z TVN24.

Następnie Krychowiak stanął w obronie swojego syna. - Syn za bardzo chciał. To było widać. Chciał po prostu wygrać ten mecz. Fajnie ta druga połowa się rozpoczęła. Powiało optymizmem. Ale później splot negatywnych zdarzeń, czerwona kartka, potem bramka nie wiadomo z czego. Mogę tylko przeprosić kibiców za syna, że tak się stało. Na pewno tego nie chciał. Też mu przykro. To będzie dla niego jedna z najcięższych nocy. Tak jak i dla mnie - ocenił.

"To scenariusz najgorszy z możliwych do przewidzenia"

Porażka biało-czerwonych ze Słowacją postawiła reprezentację Polski w bardzo trudnym położeniu przed dwoma kolejnymi meczami w grupie. - Zawsze się mówiło o magii pierwszego meczu. Mamy to za sobą. Mamy mecz przegrany. Mamy czerwoną kartkę. Dla mnie ten scenariusz jest najgorszym z możliwych do przewidzenia. W najczarniejszych snach bym nie przewidział takiej sytuacji. Jest mi przykro - powiedział ojciec pomocnika reprezentacji Polski.

Christian Eriksen pokazał pierwsze zdjęcie ze szpitala. Christian Eriksen pokazał pierwsze zdjęcie ze szpitala. "Cześć wszystkim"

Zdaniem Krychowiaka seniora, nadchodzące spotkanie z Hiszpanią będzie niewątpliwie bardzo trudnym zadaniem. - Będziemy musieli dać z siebie wszystko. Trener musi tak ustawić skład, żeby przynajmniej był remis. Nie mówię już o wygraniu. Na pewno trzeba wierzyć. Turnieje rządzą się swoimi prawami. Można się dziś nie zgadzać z pewnymi sprawami, z pewną grą, z pewną taktyką trenera, ale tak wyszło, jak wyszło. Tego się już nie zmieni - zakończył Edward Krychowiak.

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.