Zagraniczne media oceniły Polaków. Doceniły trzech piłkarzy. "Lewandowski głodował"

Zagraniczne media oceniły polskich piłkarzy po porażce 1:2 (0:1) ze Słowacją. W "La Gazzetta dello Sport" żaden z nich nie dostał nawet oceny "7", a najgorzej według włoskich dziennikarzy wypadł Grzegorz Krychowiak. Holenderskie media doceniły Macieja Rybusa, a kibice w Wielkiej Brytanii głosujący dla telewizji "BBC" Mateusza Klicha.

Polscy piłkarze przegrali 1:2 (0:1) ze Słowacją w pierwszym meczu fazy grupowej na Euro 2020. Jedynego gola dla drużyny Paulo Sousy strzelił w 46. minucie Karol Linetty, a dla rywali bramki padały w 18. minucie za sprawą samobójczego rykoszetu Wojciecha Szczęsnego i w 69. minucie po strzale Milana Skriniara.

Zobacz wideo "Kibiców nie interesuje, że chłopaki siedzą na zgrupowaniu i mają fajną atmosferę"

Wyróżnienia dla Linettego i Rybusa. Najsłabszy Krychowiak - tak zagraniczne media oceniają Polaków

Zagraniczne media w swoich ocenach Polaków nie mają wiele litości. Najwyższą notą przyznaną polskiemu piłkarzowi przez dziennik "La Gazzetta dello Sport" to "6,5" - dla Karola Linettego i Mateusza Klicha. Najgorzej oceniony został Grzegorz Krychowiak - pomocnik, który przedwcześnie opuścił boisko po czerwonej kartce, dostał jedynie "4". Tylko "5" przypadło zarówno Robertowi Lewandowskiemu, jak i selekcjonerowi Paulo Sousie. 

Niemiecka media zawiedzione postawą Lewandowskiego. 'Wciąż wypada blado'Niemcy wskazują dwóch winnych porażki Polaków. "Bezproduktywny"

Holenderski portal vi.nl docenił za to Macieja Rybusa, który w ich ocenach dostał aż "7". Ponownie najgorszą notę - "4" - miał Grzegorz Krychowiak, ale "4,5" przyznano jeszcze Kamilowi Jóźwiakowi. Za to portal 90min.com przyznał kilka "6" - dla Linettego, Kamila Glika, Jana Bednarka, Mateusza Klicha, Macieja Rybusa, czy dwóch zmienników - Przemysława Frankowskiego i Tymoteusza Puchacza. 

"Lewandowski głodował". Czytelnicy w Wielkiej Brytanii docenili Klicha

"Głodował ze względu na brak odpowiedniej obsługi od kolegów. To sprawiło, że jego słaby dorobek na wielkich turniejach się nie powiększył" - tłumaczy ocenę "5" dla Roberta Lewandowskiego 90min.com. "5,71" - to za to wyliczenie oceny napastnika po głosowaniu czytelników portalu telewizji BBC. 

Krzysztof Król"Polski Beckham" kpi po meczu Polski ze Słowacją. "Zniszczylibyśmy ich"

Największy w tym głosowaniu był Mateusz Klich. Piłkarz Leeds United uzyskał notę aż "6,94". Przed Lewandowskim pojawił się jeszcze Karol Linetty (5,77), a za nim Piotr Zieliński i Kamil Jóźwiak. Z piłkarzy wyjściowej jedenastki najsłabsze noty mieli Wojciech Szczęsny, którego oceniono na "4,32", a także Grzegorz Krychowiak - "4,61". Za Szczęsnym był jeszcze tylko Karol Świderski (4,30), który wszedł jednak dopiero w 85. minucie. 

Kolejny mecz reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy przypada na sobotę, 19 czerwca, kiedy o godzinie 21:00 zmierzą się z Hiszpanią. Relacja na żywo na Sport.pl i Sport.pl LIVE.

Paulo Sousa podczas meczu Polska - Słowacja na Euro 2020. St. Petersburg, 14 czerwca 2021"Drużyna Sousy zdradzona przez przywódcę" - Włosi komentują porażkę Polaków

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.

Więcej o: