Niemcy wskazują dwóch winnych porażki Polaków. "Bezproduktywny"

Reprezentacja Polski zawiodła w swoim pierwszym meczu na Euro 2020 i przegrała ze Słowacją 1:2. Po końcowym gwizdku drużyna biało-czerwonych została mocno skrytykowana nie tylko w polskich, ale też w zagranicznych mediach. Oberwało się między innymi Robertowi Lewandowskiemu.

Piłkarze Paulo Sousy musieli gonić wynik już od 18. minuty, kiedy to po pechowej interwencji, piłkę do własnej siatki wbił Wojciech Szczęsny. Do wyrównania doszło tuż po zmianie stron - wówczas po asyście Macieja Rybusa na listę strzelców wpisał się Karol Linetty. Ostatni cios zadali jednak Słowacy - w 69. minucie gola na wagę zwycięstwa strzelił Milan Skriniar.

Niemcy komentują mecz Polska - Słowacja. "Drużyna stworzona wokół gwiazdora"

Niemieckie media nie pozostawiły suchej nitki na postawie Polaków. "Drużyna stworzona wokół gwiazdora Roberta Lewandowskiego przegrała ze Słowacją 1-2. Czerwona kartka dla Grzegorza Krychowiaka była momentem przełomowym i pozwoliła Słowakom zrobić różnice" - napisał "Sport 1".

Sporo uwagi poświęcono zwłaszcza dwóm zawodnikom - Robertowi Lewandowskiemu i Wojciechowi Szczęsnemu, na których barki zrzucono największą winę za porażkę. "Lewandowski wciąż wypada blado, natomiast Szczęsny przeszedł do historii Euro" - napisali dziennikarze, odwołując się do tego, że stał się on pierwszym w historii mistrzostw kontynentu bramkarzem z samobójczym trafieniem.

Robert Lewandowski negatywnie oceniany przez niemieckie media

Kapitanowi reprezentacji Polski dostało się również od dziennikarzy "Bilda". "Bezproduktywny początek światowej klasy piłkarza Bayernu" - skomentowali dziennikarze, którzy stwierdzili, że przyczynami porażki ze Słowacją były słaba pierwsza połowa i czerwona kartka Grzegorza Krychowiaka.

"Kicker" podczas analizy spotkania również wyszczególnił nazwisko Lewandowskiego. "Lewandowski i spółka przegrywają z grającą w przewadze Słowacją" - napisał dziennik, który podkreślił, że "Lewy" mógł dać więcej reprezentacji, a przełomowymi momentami były samobójcza bramka Szczęsnego i czerwona kartka Krychowiaka.

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.