W brytyjskiej TV nie mieli litości dla Szczęsnego. "Nie ma prawa"

- Wojciech Szczęsny nie ma prawa wpuścić takiego strzału po krótkim rogu - stwierdził w studiu brytyjskiej telewizji ITV były reprezentant Holandii, Nigel de Jong. Piłkarzowi chodzi o pierwszą bramkę straconą przez Polaków ze Słowacją w meczu przegranym 1:2. Ta została zapisana właśnie bramkarzowi Juventusu.

Reprezentacja Polski przegrała swój pierwszy mecz na tegorocznych mistrzostwach Europy 1:2 (0:1) ze Słowacją. Po spotkaniu za błędy przy obu golach dla rywala krytykowana była nie tylko defensywa, ale także bramkarz, Wojciech Szczęsny, który miał się źle ustawiać.

Zobacz wideo Mucha: Nie powinien być w kadrze tylko za zasługi

De Jong: Szczęsny musi zachowywać się lepiej

Chodzi przede wszystkim o pierwszą bramkę, którą nawet zapisano Polakowi jako pierwszy gol samobójczy bramkarza w historii mistrzostw Europy.

- Szczęsny musi zachowywać się lepiej w takiej sytuacji, nie ma prawa wpuścić takiego strzału po krótkim rogu. Na to zawsze uczulają trenerzy - wskazał były zawodnik kadry Holandii, Nigel de Jong, który analizował tę bramkę dla brytyjskiej telewizji ITV.

Samobój Szczęsnego z dwoma rekordami. Najszybszy w historii Euro

Poza tym, że żadnemu bramkarzowi nie zaliczono wcześniej wstrzelenia piłki do własnej bramki i Szczęsny był pierwszy, to jego samobój, był także najszybszym w całej historii Euro. Wcześniej rekord należał do reprezentanta Chorwacji, Igora Tudora, który w spotkaniu z Francją w fazie grupowej turnieju z 2004 roku trafił w 22. minucie. To o cztery minuty później niż Szczęsny.

Sytuacja Polaków po przegranej ze Słowacją i remisie 0:0 w spotkaniu Szwecji z Hiszpanią jeszcze nie jest tragiczna, ale drużyna Paulo Sousy potrzebowałaby zdobywania punktów w pozostałych dwóch meczach turnieju. Z taką grą, jak w pierwszym spotkaniu na pewno nie będzie to proste. Mecz z Hiszpanią zaplanowano na sobotę, 19 czerwca o godzinie 21:00, a kończące fazę grupową spotkanie ze Szwecją na środę, 23 czerwca o 18:00. Relacje na żywo na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.

Więcej o: