Polska - Słowacja. Gdzie i kiedy oglądać pierwszy mecz Polaków na Euro? [TRANSMISJA TV, STREAM ONLINE]

Już dziś reprezentacja Polski rozpoczyna Euro 2021. Polacy zmierzą się w pierwszym spotkaniu na turnieju ze Słowacją w Sankt Petersburgu. Gdzie i kiedy oglądać mecz? Transmisja TV, stream online.

Euro 2021 rozkręciło się na dobre. Turniej rozpoczął się w piątek 11 czerwca na Stadio Olimpico w Rzymie. W meczu otwarcia Włochy pokonały Turcję 3:0. Po raz czwarty z rzędu w mistrzostwach Europy weźmie udział reprezentacja Polski. Polacy trafili do grupy E z Hiszpanią, Słowacją i Szwecją. W pierwszym spotkaniu drużyna prowadzona przez Paulo Sousę zmierzy się ze Słowacją w Sankt Petersburgu. 

Zobacz wideo Polska - Słowacja. Kolejna kontuzja w polskiej kadrze?

Reprezentacja Polski rozpoczyna Euro 2021! Na początek mecz ze Słowacją

Już w poniedziałek o godzinie 18:00 w Sankt Petersburgu rozpocznie się najbardziej wyczekiwany przez polskich kibiców mecz reprezentacji od kilku lat. Nasi kadrowicze zmierzą się ze Słowacją w pierwszym spotkaniu grupy E Euro 2021

Wielką tajemnicą jest skład, w jakim wystąpi reprezentacja Polski, choć selekcjoner Paulo Sousa na konferencji przedmeczowej twierdził, że ma jeszcze tylko kilka wątpliwości. Niestety przed turniejem kadra miała ogromnego pecha, ponieważ z powodu kontuzji z gry wypadło kilku ważnych zawodników. Na boisku nie zobaczymy takich postaci jak Arkadiusz Reca, Arkadiusz Milik czy Krzysztof Piątek. 

UEFA dała Duńczykom propozycję - walkowera. UEFA dała Duńczykom propozycję - walkowera. "Czy oni naprawdę mieli jakiś wybór?"

- Na ostatnim spotkaniu przed wyjazdem na stadion pracujemy nad detalami i informujemy zawodników o składzie. Mamy pewne znaki zapytania, ale nie są one duże. Jeden lub dwóch zawodników. Reszta jest klarowna - powiedział przed meczem Sousa. - W meczu otwarcia presja jest ogromna. Wiemy, jak ważny jest ten mecz. Wiemy, jak to jest, gdy się wygrywa pierwsze spotkanie - dodał. 

Obie reprezentacje ostatni raz mierzyły się ze sobą w 2013 roku w meczu towarzyskim. Górą była wtedy Słowacja, która pokonała naszą kadrę we Wrocławiu 2:0. W sumie bilans pojedynków pomiędzy obiema reprezentacjami nie jest korzystny dla Polaków. W ośmiu dotychczasowych spotkaniach cztery razy triumfowali Słowacy, trzy razy Polacy i raz padł remis. 

Przewidywany skład reprezentacji Polski na mecz ze Słowacją:

Szczęsny - Bereszyński, Glik, Bednarek - Puchacz, Krychowiak, Klich, Zieliński, Jóźwiak - Świerczok, Lewandowski

Polska - Słowacja. Gdzie i o której oglądać pierwszy mecz na Euro 2020? Transmisja TV, stream online

Mecz Polski ze Słowacją odbędzie się 14 czerwca o godzinie 18:00. Prawo do transmisji wszystkich meczów posiada Telewizja Polska. Spotkanie na żywo będzie można oglądać na kanałach TVP 1, TVP Sport i TVP 4K od godziny 17:25. Relacja na żywo będzie dostępna na portalu Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Marek HamsikEkspert o Słowakach: To jest beton. Nasz piąty napastnik, byłby ich numerem jeden

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl

Więcej o: