Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Koronawirus w kadrze Portugalii. Zmiana w kadrze na ostatnią chwilę

Reprezentacja Portugalii pierwszy swój mecz na Euro 2020 zagra za dwa dni. W niedzielę okazało się jednak, że ze składu wypada jeden z podstawowych zawodników. Joao Cancelo otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19.

Zgodnie z informacjami, które płyną z portugalskiej kadry, Joao Cancelo czuje się dobrze i nie ma żadnych objawów, które wskazywałyby na zakażenie koronawirusem. Kadra od razu poinformowała węgierskie służby ds. zdrowia o pozytywnym wyniku testu piłkarza. 27-letni zawodnik został natomiast skierowany na izolację.

Zobacz wideo Prezes PZPN Zbigniew Boniek ocenia brak podstawowych i ważnych piłkarzy reprezentacji Polski na turnieju EURO 2020

Z powodu wykrytego zakażenia, na dodatkowe testy zostali skierowani także pozostali członkowie kadry Portugalii. Wszystkie wyniki okazały się jednak ujemne, dlatego wtorkowy mecz na Euro 2020 rozpocznie się zgodnie z terminarzem. Sztab szkoleniowy musiał na miejsce Cancelo powołać 22-letniego Diogo Dalota, który w minionym sezonie grał dla AC Milan (wypożyczenie z Manchesteru United).

Dariusz SzpakowskiDariusz Szpakowski doradza Polakom przed pierwszym meczem na Euro 2020

Reprezentacja Portugalii przebywa w Budapeszcie, gdzie we wtorek 15 czerwca zagra swój pierwszy mecz na mistrzostwach Europy. O godzinie 18:00 drużyna kierowana przez Fernando Santosa zmierzy się z Węgrami. Później czekają ich także spotkania z Niemcami i Francją. Terminarz grupy F prezentuje się następująco:

  • 15 czerwca: Węgry - Portugalia (18:00, Budapeszt),
  • 15 czerwca: Francja - Niemcy (21:00, Monachium),
  • 19 czerwca: Węgry - Francja (15:00, Budapeszt),
  • 19 czerwca: Portugalia - Niemcy (18:00, Monachium),
  • 23 czerwca: Portugalia - Francja (21:00, Budapeszt),
  • 23 czerwca: Niemcy - Węgry (21:00, Monachium).

Grupa F nazywana jest też "grupą śmierci". Portugalia będzie próbowała obronić tytuł mistrza kontynentu, który zdobyła w 2016 roku. Francja to natomiast aktualny mistrz świata. Niemcy są z kolei trzykrotnymi mistrzami i trzykrotnymi wicemistrzami tego turnieju.

Tak wyglądają grupy przyszłorocznych mistrzostw Europy! Wszystko już jasneTak wyglądają grupy przyszłorocznych mistrzostw Europy! Wszystko już jasne

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ