Oficjalnie: Christian Eriksen w szpitalu. Jego stan jest stabilny

Christian Eriksen upadł na murawę podczas spotkania Dania - Finlandia. Jak informują duńskie media, po kilkunastu minutach reanimacji, udało się przywrócić funkcje życiowe. W mediach społecznościowych udostępniono zdjęcie, na którym widać, że Duńczyk był przytomny.

W 43. minucie piłkarz reprezentacji Danii Christian Eriksen zemdlał i upadł na murawę bez kontaktu z przeciwnikiem. Od razu na boisku pojawili się lekarze z noszami. Rozpoczęła się reanimacja zawodnika Interu Mediolan. Po kilkunastu minutach piłkarz został zniesiony na noszach z boiska w otoczeniu kolegów z drużyny.

Zobacz wideo Chaos u rywali Polaków. "Trener siedzi na bombie zegarowej"

Jak poinformowała duńska telewizja DR1, Eriksen tuż przed tym, gdy został zabrany z boiska, miał odzyskać funkcje życiowe. Dziennikarze Kickera przekazali, że lekarze duńskiej kadry, schodząc z boiska, pokazali kciuk do góry. W mediach społecznościowych pojawiło się także zdjęcie, na którym widać, że Eriksen, opuszczając boisko, odzyskał przytomność, miał jednak podany tlen.

Informacje zagranicznych mediów potwierdziła już także UEFA. Jak poinformowano, Eriksen jest już w szpitalu, a jego stan jest stabilny.

Komunikat w jego sprawie wydał również Duński Związek Piłki Nożnej, który potwierdził, że Eriksen odzyskał przytomność i jest w szpitalu na badaniach. UEFA poinformowała także, że spotkanie zostanie wznowione o 20:30.

Więcej o: