Były reprezentant Polski krytykuje Paulo Sousę. "Nie rozumiem jego posunięć czy powołań"

- Od meczu z Węgrami, do tego ostatniego z Islandią, nie rozumiem posunięć Paulo Sousy. Nie rozumiem niektórych powołań czy wcześniejszych niepowołań, to mi nie współgra - powiedział Tomasz Kłos, były reprezentant Polski w rozmowie z portalem meczyki.pl.

Reprezentacja Polski rozpocznie zmagania na Euro 2021 od spotkania ze Słowacją, które odbędzie się 14 czerwca o godzinie 18:00 na Gazprom Arenie w Petersburgu. W następnych meczach rywalami biało-czerwonych będą Hiszpanie (19 czerwca) oraz Szwedzi (23 czerwca). Paulo Sousa zabrał na mistrzostwa Europy 25 zawodników i nie wypełnił luki po kontuzji Arkadiusza Milika.

Zobacz wideo Trudny wybór Paulo Sousy. Rybus: Jest jeszcze kilka treningów

Tomasz Kłos podważa autorytet Paulo Sousy. "Nie rozumiem jego decyzji"

Tomasz Kłos rozmawiał z portalem meczyki.pl, w którym postanowił skrytykować Paulo Sousę. Były kadrowicz uważa, że niektóre decyzje selekcjonera biało-czerwonych ciężko zrozumieć. - Od meczu z Węgrami, do tego ostatniego z Islandią, nie rozumiem posunięć Paulo Sousy. Nie rozumiem niektórych powołań czy wcześniejszych braków w powołaniach, to mi nie współgra. Brak powołania na początku dla Kędziory to duży znak zapytania. Trener albo jego sztab nie wiedział, kim jest Tomek Kędziora? – powiedział.

Były reprezentant Polski skrytykował też ustawienie, z którego korzysta Paulo Sousa. Jego zdaniem granie na trójkę z tyłu nie jest najlepszym rozwiązaniem. - Nie jesteśmy nauczeni asekuracji w grze w tym systemie. To nasza bolączka. Łatwo jest powiedzieć, że teraz jest trójka, a w defensywie czwórka. Weryfikacja potem następuje na boisku. Wielu trenerów próbowało to robić i się sparzyło - dodał Kłos.

Polak wskazuje też na konkretnego zawodnika, który traci najwięcej w systemie proponowanym przez selekcjonera biało-czerwonych. - Jeżeli Sousa chce angażować w trójkę środkowych obrońców Bartka Bereszyńskiego, to znaczy, że wszystkie jego dotychczasowe atuty, czyli podłączanie się oraz akcje ofensywne, spalą na panewce - skwitował.

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.

Więcej o: