Nie Lewandowski, nie Zieliński. Włoski trener zachwycony innym Polakiem. "To skarb"

Giovanni Costantino, do niedawna pełniący funkcję asystenta Marco Rossiego w reprezentacji Węgier, w wywiadzie dla portalu newonce.sport skomplementował reprezentanta Polski, Kamila Jóźwiaka.

Constantino jest pod wielkim wrażeniem byłego skrzydłowego Lecha Poznań, a obecnie gracza Derby County. - Byłem zachwycony Kamilem Jóźwiakiem. Kiedy ma jeszcze na swojej stronie Bereszyńskiego, to dostaje dodatkowej energii. Jest szybki. Dobrze się trzyma na nogach. To skarb mieć takiego zawodnika. Podoba mi się też rozwój Modera - ocenił Włoch na łamach portalu newonce.sport.

Zobacz wideo "Sto lat..." zaśpiewali koledzy z drużyny dla Tomasza Kędziory. Obrońca reprezentacji Polski skończył 27 lat

Jerzy Brzęczek przerwał milczenie. Jerzy Brzęczek przerwał milczenie. "Nie wiem, co by ze mną zrobili po takim wyniku"

Giovanni Constantino jeszcze w marcu był asystentem trenera reprezentacji Węgier, pomagając mu przy kadrze podczas eliminacji do mistrzostw świata w Katarze, a obecnie jest bliski ukończenia kursu UEFA Pro w Coverciano, dzięki czemu zostanie pierwszym Włochem w wieku zaledwie 36 lat z taką licencją trenerską.

Były asystent trenera Węgier wskazał słabości reprezentacji Polski i ocenił jej szanse na Euro 2020

Włoch w kolejnym wątku wskazał elementy w grze reprezentacji Polski prowadzonej przez Paulo Sousę, które wymagają natychmiastowej poprawy. - Widziałem dużo waszych meczów i w obronie byliście pewni. Ale gubicie się czasem, w fazach przejścia widać dziury. To nie jest słaby punkt, to samo można powiedzieć o wielu zespołach. Chodzi po prostu o komunikację. Dobry zespół szybko to wykorzysta, wystarczy jedna szybka piłka jak u nas przy pierwszym golu - podkreślił Constantino.

I dodał: - Wydaje mi się, że Polska jest dziś w specyficznym miejscu. Silna na średnie kadry, zawsze będziecie z nimi faworytem. I pewnie za słaba na Portugalię albo Niemcy, gdybyście mieli się z nimi mierzyć. Ale Euro to jest specyficzna impreza. Jeśli przejdziesz grupę, to potem wydarzyć może się wszystko. Jak wykorzystacie potencjał, to widzę was w ćwierćfinale.

"Pokaz siły, nowe arcydzieło". Euforia we Włoszech po meczu otwarcia Euro 2020

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.

Polska pierwszy mecz na Euro 2020 zagra w poniedziałek 14 czerwca ze Słowacją o godz. 18:00. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. 

Więcej o: