Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

"W swoim najlepszym wydaniu jest koszmarem dla obrońców". Prestiżowy serwis chwali młodego Polaka

Dziennikarze "The Athletic" stworzyło listę 60 piłkarzy, na których warto zwrócić uwagę podczas Euro 2020. Na ich liście znalazło się dwóch Polaków, z czego tylko jeden będzie miał okazję zaprezentować się kibicom.

Każdy wielki turniej jest dla piłkarzy okazją do przebicia się na pierwsze strony gazet. Teraz nie będzie inaczej. Choć w drużynach biorących udział w Euro trudno o zawodników anonimowych, to ktoś bez wątpienia zwróci na siebie uwagę ekspertów, jak Bartosz Kapustka podczas Euro 2016.

Zobacz wideo "Robert Lewandowski miał mnóstwo pretensji do kolegi. Recenzował każdą jego akcję"

Tym razem dziennikarze "The Athletic" postanowili przygotować poradnik dotyczący piłkarzy, na których warto zwrócić uwagę podczas zbliżającego się turnieju. Wśród 60 piłkarzy wymienionych przez nich znalazło się dwóch Polaków - Arkadiusz Milik i Kamil Jóźwiak. Jak już wiadomo, Milik na Euro nie wystąpi z powodu kontuzji, która wyeliminowała go z gry w reprezentacji Polski.

Milik i GrosickiKamil Grosicki pokazał wiadomości, jakie wymienił z Arkadiuszem Milikiem

"Jóźwiak jest koszmarem dla obrońców"

Ich zdaniem Kamil Jóźwiak słynie z dobrych dryblingów i rajdów z piłką, z pracy w defensywie i aktywności w polu karnym przeciwnika. Jak podkreślają dziennikarze "The Athletic", Jóźwiak zaprezentował się z bardzo dobrej strony w Derby County, pomimo słabego wyniku zespołu. - Najlepiej czuje się na prawej stronie boiska. Imponuje jego zdolność do uwalniania się od obrońców. Często brakowało mu efektu w postaci gola lub asysty. W Derby są z niego jednak zadowoleni. Wierzą, że nadal będzie się rozwijał. W swoim najlepszym wydaniu jest koszmarem dla obrońców - podkreślili angielscy dziennikarze.

Pierwszy mecz podczas Euro 2020 reprezentacja Polski rozegra 14 czerwca w Sankt Petersburgu ze Słowacją. Pięć dni później w Sewilli dojdzie do starcia z Hiszpanią, a 23 czerwca ponownie w Rosji zagramy ze Szwecją.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ