Robert Lewandowski pobił rekord sprzed 43 lat. Wyprzedził Kazimierza Deynę!

Robert Lewandowski w towarzyskim meczu z Islandią (2:2) zagrał po raz 58. w narodowych barwach w roli kapitana zespołu. W ten sposób przebił osiągnięcie Kazimierza Deyny i został samodzielnym rekordzistą pod względem liczby występów z opaską kapitańską na ramieniu.

W ostatnim sparingu przed rozpoczęciem Euro 2020 reprezentacja Polski zremisowała na stadionie w Poznaniu z Islandią 2:2. Bramki dla biało-czerwonych strzelali Piotr Zieliński i Karol Świderski. Drugi z nich zastąpił na murawie Roberta Lewandowskiego w 81. minucie.

Kandydat na nowego Milika oblał egzamin. Wydawało się, że na boisku nie ma go wcaleKandydat na nowego Milika oblał egzamin. Wydawało się, że na boisku nie ma go wcale

Ponad osiem lat od pierwszego meczu Lewandowskiego w roli kapitana

Rekord Kazimierza Deyny pod względem liczby meczów z opaską kapitańską na ramieniu był nie do pobicia przez 43 lata. Robert Lewandowski potrzebował na to 2 996 dni. Pierwszym meczem, w którym gwiazdor Bayernu Monachium pełnił rolę kapitana było wygrane 5:0 starcie z San Marino w marcu 2013 roku.

W tamtym spotkaniu Lewandowski jednak zaledwie zastępował nieobecnego z powodu kontuzji Jakuba Błaszczykowskiego. Etatowym kapitanem kadry został z kolei jesienią 2014 roku, kiedy to biało-czerwoni rozpoczynali zmagania w eliminacjach do Euro 2016.

Zobacz wideo Problemy Hiszpanów przed Euro 2020. "Przygotowania zostały storpedowane przez koronawirusa"

Robert Lewandowski samodzielnym liderem rankingu

Robert Lewandowski jest obecnie liderem w zestawieniu liczby rozegranych meczów jako kapitan, czego dokonał przy 119 występach. Drugi w tym zestawieniu Kazimierz Deyna prowadził reprezentację Polski jako kapitan w 57 spotkaniach (97 meczów łącznie), natomiast trzecie miejsce pod tym względem zajmuje Jakub Błaszczykowski (31 meczów jako kapitan, 108 ogółem).

Zatrważające błędy! Pozytywnie bezczelny junior zaatakował Euro 2020Zatrważające błędy! Pozytywnie bezczelny junior zaatakował Euro 2020

Największa liczba meczów w roli kapitana reprezentacji Polski

  1. Robert Lewandowski - 58 (119 łącznie)
  2. Kazimierz Deyna - 57 (97 łącznie)
  3. Jakub Błaszczykowski - 31 (108 łącznie)
  4. Jacek Bąk - 28 (96 łącznie)
  5. Tomasz Wałdoch - 27 (74 łącznie)
Więcej o: