Spryt Karola Świderskiego ratuje wynik reprezentacji Polski. Biało-czerwoni remisują z Islandią [WIDEO]

Reprezentacja Polski zremisowała 2:2 z Islandią w ostatnim meczu towarzyskim przed rozpoczęciem EURO 2021. Biało-czerwoni przegrywali 1:2 do 88. minuty, natomiast wynik uratował Karol Świderski.

Reprezentacja Polski rozegrała dwa mecze towarzyskie przed rozpoczęciem mistrzostw Europy. W pierwszym z nich biało-czerwoni zremisowali 1:1 z Rosją, a jedyną bramkę dla naszej kadry zdobył Jakub Świerczok. Polacy zremisowali także z drugim rywalem w spotkaniu rozgrywanym na Stadionie INEA w Poznaniu.

Polska uratowała wynik w meczu z Islandią. Karol Świderski zachował spokój w polu karnym

Polacy dobrze rozpoczęli spotkanie z reprezentacją Islandii, która swoim podejściem pozwalała na ataki pozycyjne. Przewaga na boisku w pierwszym kwadransie nie przełożyła się jednak na zdobycie bramki. Pierwszego gola strzelili Islandczycy za sprawą Alberta Gudmundssona w 26. minucie, natomiast osiem minut później wynik wyrównał Piotr Zieliński. W drugiej minucie drugiej połowy bramkę strzelił Brynjar Ingi Bjarnason, a Wojciech Szczęsny tylko obserwował wpadającą do siatki futbolówkę.

W 88. minucie na prawej stronie boiska piłkę otrzymał Kacper Kozłowski. Pomocnik Pogoni Szczecin umiejętnie zszedł na lewą nogę i dośrodkował piłkę w stronę Karola Świderskiego. Napastnik przyjął futbolówkę klatką piersiową i skorzystał ze słabego ustawienia defensorów reprezentacji Islandii. Zawodnik PAOK-u Saloniki uderzył na bramkę i dał biało-czerwonym remis w ostatnim sparingu przed EURO 2021.

Pozostałe bramki w meczu Polska - Islandia można obejrzeć na stronie sport.tvp.pl. Pierwszy mecz reprezentacji Polski na EURO 2021 odbędzie się 14 czerwca o godzinie 21:00 w Sankt Petersburgu. Rywalem biało-czerwonych będzie kadra Słowacji.