Poważna kontuzja Arkadiusza Milika. Czeka go długa przerwa

Arkadiusz Milik nie weźmie udziału w nadchodzących mistrzostwach Europy. Napastnik Olympique Marsylia doznał kontuzji kolana, która pomimo starań nie pozwoli mu na udział w turnieju. Najprawdopodobniej napastnika czeka miesięczna przerwa, a ponadto niewykluczone, że czeka go zabieg.

27-latek doznał kontuzji łąkotki w ostatnim ligowym meczu w Ligue 1 przeciwko FC Metz. Zawodnik Olympique Marsylia nabawił się urazu w końcowych minutach i choć przez pewien czas wydawało się, że Milik zdoła się wykurować na czas, ostatecznie przegrał walkę z czasem.

Były asystent Leo Beenhakkera ma wątpliwości co do podejścia Paulo Sousy. Były asystent Leo Beenhakkera ma wątpliwości co do podejścia Paulo Sousy. "Nie wiem, czego oczekiwać"

Arkadiusz Milik może przejść zabieg

Jak podaje WP, Arkadiusz Milik odpocznie od gry przez miesiąc. Jeszcze w poniedziałek pojawiały się informacje, że być może uda się go doprowadzić do zdrowia i będzie mógł zagrać na Euro 2020. Ostatecznie jednak okazało się, że kontuzja kolana była zbyt poważna, aby 27-latek mógł zagrać w turnieju.

Osoba ze sztabu reprezentacji Polski uzasadniła WP, w jakiej sytuacji istniałaby szansa na udział Milika w Euro 2020. - Gdyby Arek poddał się zabiegowi łąkotki, być może mógłby grać. Ale nikt tego nie chciał - przekazała.

Zobacz wideo "Świerczok przeskoczył w hierarchii napastników Świderskiego i Kownackiego"

Była nadzieja, że Arkadiusz Milik pojedzie na Euro 2020

Po przyjeździe na zgrupowanie reprezentacji Polski Arkadiusz Milik miał zrobiony rezonans. Według zapowiedzi sztabu medycznego kadry, sytuacja nie była wówczas poważna. Przejście zabiegu odradzał mu zarówno lekarz reprezentacji, jak również Ramon Cugat, lekarz z Hiszpanii, do którego 27-latek poleciał. Sam Milik również nie chciał zabiegu.

Arkadiusz Milik opuścił zgrupowanie. 'Powiedziałem kolegom, że będą mieli dodatkowego super kibica'Arkadiusz Milik opuścił zgrupowanie. Zdradził, co powiedział kolegom na pożegnanie

Przez kilka ostatnich dni napastnik Olympique Marsylia trenował indywidualnie, między innymi jeżdżąc na rowerze stacjonarnym. Podczas piątkowej i sobotniej sesji treningowej trenował z wyższymi obciążeniami, przez co uraz dał o sobie znać nieco bardziej. Okazało się, że sytuacja była zbyt poważna, aby ryzykować jego zdrowie.

Więcej o: