Dlaczego Jan Bednarek nie gra z Islandią? Zbigniew Boniek zdradził przyczynę

- Janka Bednarka lekko uwiera mięsień pośladkowy. Po dwóch-trzech dniach odpoczynku wszystko będzie dobrze - powiedział prezes PZPN Zbigniew Boniek w rozmowie z Interią.

Reprezentacja Polski w najbliższy wtorek o godzinie 18:00 rozpoczęła mecz towarzyski z Islandią. Paulo Sousa postanowił zaskoczyć składem i postawił na następującą jedenastkę: Szczęsny – Kędziora, Glik, Dawidowicz – Puchacz, Krychowiak, Moder, Frankowski, Zieliński - Lewandowski, Świerczok. W podstawowym składzie zabrakło obrońcy Southampton, Jana Bednarka. Prezes PZPN Zbigniew Boniek podał powód tej decyzji selekcjonera.

Zobacz wideo "Świerczok przeskoczył w hierarchii napastników Świderskiego i Kownackiego"

Zbigniew Boniek zdradza, dlaczego Jan Bednarek nie gra z Islandią. "Kilka dni odpoczynku i wszystko będzie dobrze"

Zbigniew Boniek, został zapytany przez Interię o absencję Jana Bednarka w towarzyskim meczu z Islandią. Obrońca Southampton nie znajduje się nawet na ławce rezerwowych. Boniek podkreślił, że z tego spotkania Polaka wykluczył mikrouraz. - Janka Bednarka lekko uwiera mięsień pośladkowy. Po dwóch-trzech dniach odpoczynku wszystko będzie dobrze – powiedział prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

W poniedziałkowy wieczór polska federacja poinformowała, że na EURO 2021 nie pojedzie Arkadiusz Milik. Napastnik Olympique Marsylii zakończył miniony sezon z uszkodzoną łąkotką i nie będzie w stanie pomóc reprezentacji podczas mistrzostw Europy. Paulo Sousa nie dowołał nowego zawodnika w miejsce Milika. - Musimy jeszcze skonsultować z lekarzami, czy możemy wysłać Arka na boisko z Islandią. Na pięć minut, czy dziesięć, czy piętnaście. Na tyle ile będzie można, na tyle się zgodzimy – mówił selekcjoner podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

Trwające spotkanie Polski z Islandią można oglądać w TVP 1, TVP Sport, Polsacie Sport, na stronie Ipla.tv, sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport. Relacja tekstowa na żywo trwa na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: