Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Arkadiusz Milik opuścił zgrupowanie. Zdradził, co powiedział kolegom na pożegnanie

Arkadiusz Milik nie będzie w stanie pomóc reprezentacji Polski podczas nadchodzącego Euro 2020. Kontuzja kolana, której nabawił się podczas ostatniego meczu w klubie, wykluczyła go z turnieju. Napastnik zamieścił w mediach społecznościowych post, w którym odniósł się do swojej sytuacji.

Przez kilkanaście ostatnich dni trwał prawdziwy wyścig z czasem, jeśli chodzi o zdrowie Arkadiusza Milika. Ostatecznie jednak okazało się, że polski napastnik nie zagra na Euro 2020, o czym Polski Związek Piłki Nożnej poinformował w poniedziałkowy wieczór. Oficjalna diagnoza to uraz łąkotki w lewym kolanie.

Dlaczego Paulo Sousa nie powołał nikogo za Milika? Ważniejsze od liczby piłkarzyDlaczego Paulo Sousa nie powołał nikogo za Milika? Ważniejsze od liczby piłkarzy

Arkadiusz Milik pożegnał się z kolegami

Kilkanaście godzin po komunikacie PZPN-u sam zawodnik zabrał głos w mediach społecznościowych. "Reprezentowanie Polski na tak ważnym turnieju jak Euro 2020 jest marzeniem każdego piłkarza. Konieczność opuszczenia zespołu jest dla mnie bardzo trudna, ale to świadoma decyzja. Wiem, że nie mógłbym grać na 100 procent możliwości" - napisał na Instagramie.

27-latek wyjawił również, co powiedział swoim kolegom przed opuszczeniem zgrupowania. "Pożegnałem się z całą drużyną. Powiedziałem kolegom, że będą mieli dodatkowego super kibica, który będzie ich wspierał z domu. Do boju Polsko!" - dodał Milik.

 
Zobacz wideo Problemy Hiszpanów przed Euro 2020. "Przygotowania zostały storpedowane przez koronawirusa"

Paulo Sousa liczył na Arkadiusza Milika

Napastnik Olympique Marsylia doznał kontuzji kolana w końcowych minutach ostatniego ligowego meczu w Ligue 1 przeciwko FC Metz. Po przybyciu do Opalenicy Milik przeszedł badanie rezonansem magnetycznym, a następnie udał się do Barcelony na konsultację z Ramonem Cugatem.

UEFA przygotowała ściągawkę z nazwiskami Polaków. UEFA przygotowała ściągawkę z nazwiskami Polaków. "Pook-atch i Shfair-chock"

W poniedziałek Paulo Sousa powiedział, że liczy na Milika podczas Euro 2020, nawet jeśli nie będzie w stanie grać przez 90 minut. - Musimy zrobić wszystko, by był do naszej dyspozycji w czasie turnieju. Na 5, 10 minut albo połowę. Przyjmę każdy scenariusz, byle tylko zagrał - mówił.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ