Hajto skrytykował Zielińskiego i kadrę. "To coś niezrozumiałego". Szybka kontra Bońka

Były reprezentant Polski Tomasz Hajto skrytykował w programie "Cafe Futbol" Piotra Zielińskiego, który opuścił zgrupowanie w Opalenicy, aby towarzyszyć żonie przy porodzie. Oberwało się także drużynie narodowej za występ w meczu towarzyskim z Rosją, na co szybko odpowiedział Zbigniew Boniek.

Reprezentacja Polski od 24 maja przygotowuje się w Opalenicy do Euro 2020. Polacy zostaną tam do 9 czerwca, kiedy to przeniosą się do Trójmiasta. Tam w hotelu Sopot Marriott Resort & SPA będzie ich baza podczas turnieju. 8 czerwca nasi kadrowicze rozegrają ostatni mecz towarzyski przed mistrzostwami Europy. Na stadionie przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu zmierzą się z reprezentacją Islandii. 

Zobacz wideo "Świerczok przeskoczył w hierarchii napastników Świderskiego i Kownackiego"

Hajto krytykuje Zielińskiego i reprezentację. "Mnie trener nie zwolnił" 

Podczas zgrupowania w Opalenicy nie udało się uniknąć problemów. Kilku zawodników nie może trenować cały czas z pełnym obciążeniem, a przez kilka dni brakowało także Piotra Zielińskiego. Pomocnik Napoli dostał pozwolenie od selekcjonera Paulo Sousy na opuszczenie zgrupowania, aby towarzyszyć żonie przy porodzie. 

Kamil Jóźwiak i Dawid KownackiKolejny piłkarz reprezentacji walczy z urazem! "Poprawa o 30-40 procent"

Sytuacja z Zielińskim bardzo nie spodobała się byłemu reprezentantowi Polski Tomaszowi Hajcie, który skrytykował zawodnika Napoli w programie "Cafe Futbol". - Kiedyś miałem podobny problem w Niemczech i potrzebowałem dostać dwa dni wolnego, żeby pojechać do małżonki, która miała operację. Trener mi powiedział, że mam na to zarobić i mnie nie zwolnił - zdradził piłkarz. - Jesteśmy w pracy. Trzydniowe zwalnianie z reprezentacji mnie nie interesuje. Dla mnie to jest coś niezrozumiałego - jesteś w pracy, szykujemy się do wielkiego turnieju. Mnie w mojej karierze nie zwolnili, a poprosiłem o wolne. Za chwilę ktoś będzie mówił, że był zmęczony, bo go nie było przez trzy dni. Ten trener mnie nauczył, że jest praca i są obowiązki - dodał.

Arkadiusz MilikArkadiusz Milik znowu nie trenował! "Trudno to interpretować pozytywnie"

Hajto nie oszczędził także reprezentacji, która we wtorek zremisowała 1:1 w meczu towarzyskim z Rosją. Jego zdaniem nasi wschodni sąsiedzi zdominowali drużynę prowadzoną przez Paulo Sousę. Do tych słów szybko odniósł się na Twitterze Zbigniew Boniek. - Niech ktoś podpowie Hajcie, że w drugiej połowie tzw. rezerwy miały 62 procent posiadania piłki, a Rosjanie oddali jeden strzał w światło bramki. Poza tym dobrej niedzieli - napisał Prezes PZPN. 

Więcej o: