Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ważą się losy wyjazdu Milika na Euro 2020. "Sousa chce mieć pewność"

Jak podaje portal meczyki.pl, Arkadiusz Milik ma dostać 20 minut w meczu towarzyskim z Islandią. To spotkanie da odpowiedź na pytanie, czy ostatecznie napastnik wystąpi na turnieju finałowym mistrzostw Europy.

W czwartek Arkadiusz Milik wrócił do treningów reprezentacji Polski na obozie w Opalenicy. "Dobre wieści z porannego treningu reprezentacji Polski - do ćwiczeń z całą grupą wrócił Arkadiusz Milik, który od początku zgrupowania zmaga się z urazem łąkotki w lewym kolanie. Być może wystąpi już 8 czerwca w sparingu z Islandią" - informował nasz dziennikarz, Dawid Szymczak.

Zobacz wideo

Messi szalał na boisku. Jego czary na niewiele się zdały [WIDEO]Messi szalał na boisku. Jego czary na niewiele się zdały [WIDEO]

20 minut z Islandią kluczowe dla Arkadiusza Milika w kontekście jego wyjazdu na Euro 2020. "Ten czas powinien wystarczyć"

Portal meczyki.pl przekazał najnowsze informacje w tej sprawie. "Paulo Sousa chce mieć pewność, że napastnik będzie do jego dyspozycji podczas turnieju. Dlatego kluczem będzie mecz z Islandią. Milik ma w nim wystąpić, aby dać odpowiedź na to, w jakim stanie jest jego kolano. [...] Sousa zamierza dać snajperowi około 20 minut. Ten czas powinien wystarczyć, aby przetestować 27-latka w warunkach meczowych i sprawdzić, czy jest w stanie rywalizować na najwyższych obrotach" - czytamy na łamach portalu.

Jeżeli Milik nie będzie w stanie wytrzymać obciążeń meczowych albo będzie odczuwał jakikolwiek ból, to wówczas nie pojedzie na Euro 2020. Jego miejsce zajmie Sebastian Szymański, który znalazł się na liście rezerwowej Paulo Sousy.

,Mistrzostwa Swiata w Pilce Noznej Rosja 2018Oficjalnie: Kolejny kandydat na prezesa PZPN! "Tak, odchodzę"

Polska zagra ostatni mecz towarzyski przed turniejem Euro 2020 z Islandią we wtorek 8 czerwca o godz. 18:00. Później kadry wyleci do Sopotu, skąd będzie podróżować na mecze ME.

Mistrzostwa Europy rozpoczną się 11 czerwca od meczu: Turcja - Włochy na Stadio Olimpico w Rzymie. Polacy zagrają trzy dni później, zmierzą się ze Słowacją w Sankt Petersburgu, a potem z Hiszpanią (19 czerwca, Sewilla) i Szwecją (23 czerwca, Sankt Petersburg).

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ