Czerczesow przegapił kluczowy moment meczu Polska - Rosja! "Muszę to nadrobić"

Stanisław Czerczesow nie widział gola dla gospodarzy w meczu Polska - Rosja. Selekcjoner Sbornej stwierdził jednak, że jest zadowolony z przebiegu spotkania.

W meczu z Polską (1:1), reprezentacja Rosji oddała zaledwie jeden celny strzał. To jej najgorszy wynik od października ubiegłego roku. Ale nie przeszkadza to Stanisławowi Czerczesowowi być zadowolonym z przebiegu spotkania. – Zagraliśmy 90 minut na dobrej intensywności, w dobrym tempie. Ale też zdajemy sobie sprawę, iż na mistrzostwach Europy grać się będzie jeszcze szybciej – powiedział selekcjoner Sbornej, ciesząc się, iż nikt nie doznał kontuzji.

Stanisław Czerczesow nie widział gola w meczu Polska – Rosja

Czerczesow nie chciał oceniać siły reprezentacji Polski. – Nie dość, że nie znaliśmy planów taktycznych i założeń Paulo Sousy, to jeszcze nie zobaczyliśmy kilku podstawowych piłkarzy – zaznaczył były trener Legii, podkreślając jednak, iż "wasz zespół zawsze był bardzo solidny".

Jedyną bramkę dla drużyny prowadzonej przez Paulo Sousę zdobył Jakub Świerczok. Napastnik Piasta Gliwice trafił do siatki już w czwartej minucie po ładnej akcji z Mateuszem Klichem i Przemysławem Frankowskim. – Nie widziałem tego gola – przyznał Czerczesow, zapowiadając, że nadrobi straty.

Spięcie Paulo Sousy z dziennikarzem po meczu z Rosją. Spięcie Paulo Sousy z dziennikarzem po meczu z Rosją. "Kto to mówi?"

Stanisław Czerczesow życzy powodzenia Polakom na Euro

– W momencie, gdy padał, odwróciłem się. Ale obejrzę powtórkę i ocenię tę bramkę – zadeklarował trener, życząc Polakom powodzenia na mistrzostwach Europy. – Mam nadzieję, że Sankt Petersburg przyniesie wam szczęście – powiedział Czerczsow, podkreślając, że "zawsze czuł się dobrze w Polsce".

Mecz z Rosją był przedostatnim testem reprezentacji Polski przed rozpoczęciem mistrzostw Europy. We wtorek o godzinie 18.00 zagramy w Poznaniu z Islandią.