Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Lewandowski i Milik nie wzięli udziału w treningu ze względu na skutki uboczne po szczepieniu

Jak informuje Onet, czterech reprezentantów Polski odczuwa skutki uboczne po szczepieniu, które otrzymali we wtorek. Wśród nich znaleźli się m.in. Robert Lewandowski i Arkadiusz Milik, którzy z tego nie wzięli udziału w treningu reprezentacji w Opalenicy.

Robert Lewandowski ostatecznie podjął decyzję i we wtorek się zaszczepił. Wiadomo też już, że razem z nim zrobiło to 18 innych piłkarzy. Jak poinformował rzecznik PZPN, Jakub Kwiatkowski, ośmiu piłkarzy nie poszło w ślady kapitana i nie przyjęło szczepionki. Czterech z nich przechodziło chorobę już wcześniej, a czterech pozostałych jeszcze nie.

Zobacz wideo Gorąco na linii Boniek-Błaszczykowski. "Jest złośliwy. Reaguje alergicznie"

Jak informuje Onet, na porannym treningu w środę nie pojawiło się sześciu piłkarzy. Czterech z nich - Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Jakub Moder i Kamil Jóźwiak - odczuwa skutki uboczne szczepienia preparatem Johnson & Johnson. Nie są to jednak poważne powikłania i w następnych dniach powinni już być gotowi do treningów raz z drużyną.

Media: Lewandowski już zaszczepiony! Jego wypowiedź wywołała poruszenieMedia: Lewandowski już zaszczepiony! Jego wypowiedź wywołała poruszenie

W treningu udziału nie brali także Paweł Dawidowicz i Maciej Rybus. Obaj odczuwają lekkie urazy, z którymi przyjechali na zgrupowanie. We wtorek i środę odbywali zajęcia z fizjoterapeutą. Oni także jednak w następnych dniach powinni już być gotowi do treningów z pozostałą częścią kadry.

Reprezentacja Polski wybrała bazę na Euro

PZPN już wcześniej dokonał rezerwacji hotelu Radisson Blu w Sopocie, w którym reprezentacja Polski mieszkała m.in. podczas październikowego zgrupowania przed meczami z Finlandią (5:1) i Włochami (0:0). Kadra nad morze zawita po zgrupowaniu w Opalenicy, w trakcie którego rozegra też dwa towarzyskie spotkania: z Rosją we Wrocławiu (1 czerwca) i z Islandią w Poznaniu (8 czerwca).

Grzegorz KrychowiakNiespodziewane problemy Krychowiaka. Nadal nie ma go na zgrupowaniu

Następnie reprezentacja Polski uda się na turniej finałowy, który wystartuje 11 czerwca od spotkania Turcja - Włochy na Stadio Olimpico w Rzymie. Dla nas mistrzostwa Europy rozpoczną się trzy dni później, kiedy zagramy ze Słowacją (14 czerwca, Sankt Petersburg), a potem z Hiszpanią (19 czerwca, Sewilla) i Szwecją (23 czerwca, Sankt Petersburg).

Euro 2020. Terminarz grupy E

  • 14.06.2021 (godz. 18:00): Polska - Słowacja (Stadion Kriestowskij, Sankt-Petersburg)
  • 14.06.2021 (godz. 21:00): Hiszpania - Szwecja (Estadio La Cartuja, Sewilla)
  • 18.06.2021 (godz. 15:00): Szwecja - Słowacja (Stadion Kriestowskij, Sankt-Petersburg)
  • 19.06.2021 (godz. 21:00): Hiszpania - Polska (Estadio La Cartuja, Sewilla)
  • 23.06.2021 (godz. 18:00): Słowacja - Hiszpania (Estadio La Cartuja, Sewilla)
  • 23.06.2021 (godz. 18:00): Szwecja - Polska (Stadion Kriestowskij, Sankt-Petersburg)
Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ