Ośmiu piłkarzy reprezentacji się nie zaszczepiło. Czterech nie chorowało

Ośmiu piłkarzy reprezentacji Polski nie zaszczepiło się na koronawirusa. Czterech z nich nie przechodziło jeszcze choroby.

Jak dowiedziały się WP Sportowe Fakty, Lewandowski ostatecznie podjął decyzję i się zaszczepił. Wiadomo też już, że razem z nim zrobiło to 18 innych piłkarzy. Jak poinformował w rozmowie z PAP rzecznik PZPN, Jakub Kwiatkowski, ośmiu piłkarzy nie poszło w ślady kapitana i nie przyjęło szczepionki. Czterech z nich przechodziło chorobę już wcześniej, a czterech pozostałych nie przechodziło choroby.

Może to oznaczać cztery potencjalne kłopoty na Euro 2020, bo gdyby im wyszły pozytywne wyniki testów, to dużo trudniej byłoby np. wszcząć procedurę odwoławczą i przeprowadzać kolejne testy tuż przed meczami. W przypadku posiadania w swoich dokumentach informacji o przejściu choroby czy o szczepionce jest dużo większa szansa na szybsze rozwiązanie sprawy, czy nie jest to faktycznie przypadkowy pozytywny wynik. Dokładnie tak jak było to w przypadku Grzegorza Krychowiaka i ostatniego zgrupowania reprezentacji Polski. Wówczas Polak miał pozytywny wynik testu przed wylotem do Londynu, ale wcześniej przechodził już koronawirusa. Wobec tego, jego próbki zostały zbadane jeszcze raz w szybszym trybie i piłkarz później dołączył do drużyny w Londynie.

Zobacz wideo Lewandowski: Pierwszy mecz będzie ważny, bo może dać poczucie pewności siebie

Twierdza Opalenica. Krychowiak gwiazdą filmu, pojawią się nawet GolcowieTwierdza Opalenica. Krychowiak gwiazdą filmu, pojawią się nawet Golcowie

Reprezentanci Polski zostali zaszczepieni jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson. Możliwość zaszczepienia dla sportowców wprowadził polski rząd, głównie z myślą o polskich olimpijczykach, którzy latem będą rywalizować na igrzyskach w Tokio.

Robert Lewandowski zaszczepił się we wtorek

Temat szczepień na koronawirusa w reprezentacji Polski był przedmiotem dyskusji kibiców w mediach społecznościowych, odkąd wymijającej odpowiedzi na pytanie dotyczące szczepionek udzielił Robert Lewandowski

Kapitan reprezentacji nie chciał jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jaki jest jego osobisty stosunek do szczepień. - U nas w klubie temat się zaczął trzy dni temu. Będziemy mogli się zaszczepić, ale dopiero jak wrócimy z mistrzostw Europy, bo potrzeba czasu. Dopiero zaczynamy rozmawiać z lekarzami, żeby zorientować się, jak to wygląda. Tak samo musi nastąpić konsultacja z klubem. Wiadomo, że temat jest ważny i potrzebny, ale wszystko trzeba skonsultować z jedną i drugą stroną. Wcześniej w klubie tego tematu nikt nie poruszał, a nie jest to temat na pięć minut, żeby tu i teraz wiedzieć co i jak – powiedział piłkarz Bayernu

Lewandowski zdradził, o co zapytał obrońców Augsburga. Lewandowski zdradził, o co zapytał obrońców Augsburga. "Śmiałem się już sam do siebie"

Więcej o: