Brzęczek ma idealnego kandydata na selekcjonera. "Życzę mu tego"

Jerzy Brzęczek w niedzielę spotkał się z dziennikarzami i udzielił obszernego wywiadu, który zamieścił portal dziennikzachodni.pl. Były trener Polski opowiedział m.in. o planach na przyszłość, kadencji w kadrze i związanej z tym zmasowanej krytyce, o szansach Polski na zbliżającym się turnieju Euro 2020, a także o Łukaszu Piszczku, którego Brzęczek chciał włączyć do swojego sztabu, ale plany pokrzyżowało jego zwolnienie.

Jerzy Brzęczek w styczniu został zwolniony z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski. Od tego czasu pozostaje bezrobotny. W sumie poprowadził kadrę od 12 lipca 2018 roku i w 24 meczach odniósł 12 zwycięstw, 5 spotkań zremisował i poniósł 7 porażek.

Zobacz wideo Historia przygotowań reprezentacji do ważnych imprez pokazuje, że niemal zawsze w ich czasie wypada ktoś ważny [Naszym Okiem]

Guardiola potwierdza hitowy transfer FC Barcelony. Romano: Zaczynamy!Guardiola potwierdza hitowy transfer FC Barcelony. Romano: Zaczynamy!

Brzęczek o swojej przyszłości. "Trochę tej adrenaliny już mi brakuje"

Brzęczek w niedzielę spotkał się z dziennikarzami w Czeladzi, gdzie udzielił odpowiedzi na wiele pytań. W jednym z wątków został zapytany o najbliższe plany. - Trochę tej adrenaliny już mi brakuje, więc niewykluczone, że wkrótce podejmę jakąś pracę, a czy to będzie polska ławka trenerska, czy zagraniczna to dopiero zobaczymy. Na razie nie ma w tej sprawie żadnych konkretów - oznajmił były selekcjoner na łamach portalu dziennikzachodni.pl.

O Łukasz Piszczku, który kończy przygodę z Bundesligą. "Chciałem włączyć go do swojego sztabu na Euro"

Piszczek w sobotę zagrał po raz ostatni w Bundeslidze z Bayerem Leverkusen. Obrońca wróci do Polski i będzie grającym trenerem klubu, w którym się wychował - LKS Goczałkowice-Zdrój. - Wszyscy wiemy jakim człowiekiem jest Łukasz, jaką ma osobowość. Piszczek ma niesamowitą wiedzę taktyczną i wielkie doświadczenie. Nie jest tajemnicą, że chciałem włączyć go do swojego sztabu na Euro. Jeżeli zechce być teraz trenerem to życzę mu, żeby w przyszłości został selekcjonerem polskiej kadry - ujawnił Brzęczek.

Zbigniew Boniek zapytał Grzegorza Krychowiaka, co myśli o nowej stylizacji Erlinga Brauta HaalandaKrychowiak odpowiada Bońkowi ws. ekstrawaganckiego stroju Haalanda

O szansach Polski na Euro 2020. "Mamy bardzo nieprzyjemną grupę"

Były selekcjoner reprezentacji Polski ocenił również szanse Polaków pod wodzą Paulo Sousy na zbliżającym się turnieju Euro 2020. - Mamy bardzo nieprzyjemną grupę. Gramy z rywalami, z którymi w przeszłości zawsze mieliśmy wiele problemów. Kluczowy będzie mecz otwarcia ze Słowacją. Życzę chłopakom wyjścia z grupy. Liczę, że to będzie dla nas pozytywny turniej i może osiągniemy w nim więcej niż na ostatnim Euro we Francji - dodał Brzęczek.

O hejcie ze strony kibiców i dziennikarzy. "To nie było łatwe życie ani dla mnie, ani dla mojej rodziny"

Były trener polskiej kadry odniósł się również do zmasowanej krytyki, która na niego spadła, gdy prowadził reprezentację. - Krytyka jest bardzo ważna i potrzebna, ale trzeba rozróżnić krytykę w wykonaniu dziennikarzy czy ekspertów od ośmieszania, czy wyśmiewania, które też miało miejsce. To nie było łatwe życie ani dla mnie, ani dla mojej rodziny, ale na pewno nie żałuję tego 2,5 roku, bo dane mi było pracować z najlepszymi polskimi piłkarzami i grać z wielkimi drużynami. [...] Nas jest kilkanaście milionów selekcjonerów i albo jesteś wielki, albo nikim - podsumował.

Więcej o: