Michniewicz zdradził, kogo zabrakło w kadrze Sousy na Euro. "Możecie mu podpowiedzieć"

Sporo kontrowersji wzbudziły powołania Paulo Sousy na Euro 2020. W kadrze nie znalazł się żaden zawodnik mistrza Polski. Trener Legii Warszawa Czesław Michniewicz w rozmowie z portalem Legia.Net wskazał zawodnika ze swojej drużyny, który według niego zasłużył na powołanie.

Paulo Sousa w poniedziałek ujawnił swoją listę powołanych do reprezentacji Polski na Euro 2020. Wybory selekcjonera wzbudziły sporo kontrowersji. Portugalczyk nie zdecydował się zabrać na turniej między innymi Kamila Grosickiego czy Sebastiana Szymańskiego. Zaskoczeniem dla kibiców był także brak zawodników mistrza Polski Legii Warszawa

Zobacz wideo Decyzja Sousy zburzy porządek w kadrze? "Znamy przypadek, gdy trener postąpiłby inaczej"

Tomasz Kędziora przypomina brak marcowego powołania. 'Nikt ze sztabu się ze mną nie kontaktował'Kadrowicz wraca do braku powołania. "Nikt z kadry się ze mną nie kontaktował"

Trener Legii wskazuje, który zawodnik z jego drużyny powinien dostać powołanie. Zaskakujący wybór

Na temat powołań Paulo Sousy wypowiedział się Czesław Michniewicz w rozmowie z portalem Legia.Net. Trener Legii Warszawa podkreślił, że nie chciałby wybierać zawodników selekcjonerowi, ale wskazał kandydata ze swojej drużyny, który według niego powinien znaleźć się w kadrze. - Sam nie lubiłem, jak ktoś mi wciskał do kadry zawodników, więc staram się takich rzeczy unikać. Ale możecie jako media podpowiedzieć mu, żeby się jeszcze troszkę zastanowił. Artur Jędrzejczyk ma za sobą fantastyczną rundę, jest w reprezentacyjnej dyspozycji. On pewnie nawet na to nie liczy, ale należy mu się - oznajmił szkoleniowiec mistrzów Polski. 

Michniewicz skomentował także brak powołania dla innych swoich podopiecznych - Bartosza Kapustki i Bartosza Slisza. Paulo Sousa wykazał zainteresowanie tymi zawodnikami podczas swojego pierwszego zgrupowania w marcu. - Bartek Kapustka był w super dyspozycji. Myślę, że brak powołania ciążył mu gdzieś z tyłu głowy. Myślał, co jeszcze musi zrobić, aby być w reprezentacji. Także ta kadra ma wpływ na dyspozycję graczy. Bartosz Slisz był powołany, ale siedział na trybunach i także widać, że wrócił trochę podłamany - zakończył Michniewicz.

Zgrupowanie reprezentacji Polski przed Euro 2020 rozpocznie się 24 maja w Opalenicy. Pierwsze spotkanie na turnieju Polacy rozegrają 14 czerwca ze Słowacją w Sankt Petersburgu. 

Reprezentacja PolskiSzymański wreszcie komentuje brak powołania na Euro. "Jestem gotowy"

Więcej o: