Smuda przewiduje zwrot tuż przed Euro. "Zostanie dołączony do kadry"

- Zanim rozpoczniemy turniej Grosicki zostanie dołączony do kadry. To doświadczony chłopak, ma niesamowity gaz, zawsze można go uruchomić, wykorzystać dla dobra zespołu - twierdzi były selekcjoner Franciszek Smuda. Według niego Polska ma duży problem z formacją defensywną.

Selekcjoner Paulo Sousa ogłosił kadrę reprezentacji Polski na Euro 2020. Wśród powołanych znalazło się 26 piłkarzy oraz jeden dodatkowy bramkarz. W takim składzie zawodnicy zjawią się 24 maja na zgrupowaniu w Opalenicy. Wśród powołanych zabrakło m.in. Sebastiana Szymańskiego oraz Kamila Grosickiego, którzy w ostatnich latach byli istotnymi postaciami kadry. 

Zobacz wideo „Bardzo współczuję Brzęczkowi”. Michniewicz komentuje zmianę selekcjonera

Smuda: Dopóki Lewy jest na topie, to uciągniemy wszystko

Wybór Sousy skomentował były selekcjoner kadry Franciszek Smuda - Z 26 powołanych piłkarzy wykrystalizuje się wyjściowa jedenastka. Od dłuższego czasu narzekamy na defensywę, mamy deficyt w tej formacji. Nie mamy za to większych problemów z grą ofensywną. Dopóki Lewy jest na topie, to uciągniemy wszystko - stwierdził w rozmowie z Interią, dodając, że problemem nie będzie nawet fakt, iż w ostatnich dniach z powodu kontuzji wypadł Krzysztof Piątek. 

Powołania na Euro przez Gadu Gadu?Powołania na Euro przez Gadu Gadu. Zaskakujący film na kanale reprezentacji

Smuda potwierdził, że największą niespodzianką jest dla niego brak powołania dla Kamila Grosickiego, który znajduje się jedynie na liście rezerwowej. Były selekcjoner uważa jednak, że skrzydłowy wciąż ma szanse, aby znaleźć się w kadrze na turniej - Zanim rozpoczniemy turniej Grosicki zostanie dołączony do kadry. To doświadczony chłopak, ma niesamowity gaz, zawsze można go uruchomić, wykorzystać dla dobra zespołu. Przed 10 laty nie był tak wartościowym zawodnikiem jak teraz - zaznaczył Smuda.

Powołani zawodnicy rozpoczną 24 maja przygotowania do turnieju w Opalenicy. Piłkarze będą trenować na boiskach w okolicach Hotelu Remes. Bazą reprezentacji podczas turnieju będzie Sopot. Zgrupowanie w Opalenicy potrwa do 9 czerwca. 11 czerwca rozpoczną się mistrzostwa Europy. Polacy zmierzą się w fazie grupowej ze Słowacją (14 czerwca), Hiszpanią (19 czerwca) i Szwecją (23 czerwca).

Paulo Sousa powołał kadrę reprezentacji Polski na Euro! Są niespodziankiPaulo Sousa powołał kadrę reprezentacji Polski na Euro! Są niespodzianki

Więcej o: