Gwiazda Holandii wypada z Euro 2020. "Jestem bardzo zdenerwowany"

To już pewne! Virgil van Dijk nie wystąpi podczas Euro 2020! Holender przekazał taką informację za pośrednictwem oficjalnej strony Liverpoolu. - Biorąc pod uwagę wszystko, co się dzieje, fizycznie czuję, że to właściwa decyzja - poinformował van Dijk.

Virgil van Dijk doznał zerwania więzadeł krzyżowych przednich w kolanie po tym, jak w październiku bramkarz Evertonu, Jordan Pickford podczas interwencji uszkodził nogę piłkarza Liverpoolu. Holender operację kontuzjowanego kolana przeszedł 30 października i nie było wiadomo, kiedy będzie mógł wrócić do gry, choć kibice Liverpoolu liczyli, że uda mu się powrócić jeszcze przed końcem sezonu.

Zobacz wideo "Błaszczykowski wybuchł jak wulkan". Zachowanie Hyballi to była farsa [SEKCJA PIŁKARSKA 87]

Van Dijk opuści Euro 2020 z powodu kontuzji!

W środę na oficjalnej stronie Liverpoolu pojawił się komunikat, potwierdzający, że van Dijk nie wystąpi podczas Euro 2020, znacznie osłabiając reprezentację Holandii. - Biorąc pod uwagę wszystko, co się dzieje, fizycznie czuję, że to właściwa decyzja. Zdecydowałem się nie jechać na Euro i przejść ostatnią fazą rehabilitacji już poza sezonem. Cały nacisk położę na przedsezonowe rozgrywki z klubem. To realny cel, którego nie mogę się doczekać - poinformował van Dijk.

van DijkNowe informacje o stanie zdrowia Virgila van Dijka

- Jestem bardzo zdenerwowany, tęsknię za Euro i reprezentowaniem własnego kraju, ale tak się wydarzyło i muszę to zaakceptować. Uważam, że ta decyzja jest właściwą decyzją w szerokim planie. To trudne - dodał Holender.

Więcej o: