Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Największy nieobecny kadry Paulo Sousy. "Załamałem się"

- Nie chcę mówić, kiedy będę gotowy, ale widzę efekty rehabilitacji. Nie mogłem pogodzić się z urazem i nie ukrywam: załamałem się. Całą swoją energię wkładam teraz w powrót do gry - powiedział Jacek Góralski w wywiadzie dla portalu "WP SportoweFakty".

W lutym tego roku Jacek Góralski zerwał więzadło krzyżowe przednie w kolanie. Pomocnik doznał kontuzji w trakcie meczu towarzyskiego Kajratu Ałmaty z białoruskim Ruchem Brześć. Przed operacją lekarz polskiej kadry Jacek Jaroszewski przekazał, że Góralski wróci do gry na jesień 2021 roku. – W meczu kolano poszło mi do środka przy skręcie ciała i wiedziałem od razu, że to coś poważnego – stwierdził były zawodnik Jagiellonii Białystok.

Zobacz wideo "Sousa mocno rotuje, ale podejmuje nielogiczne decyzje. Przykład? Helik"

Jacek Góralski był załamany tak poważną kontuzją. "Pierwszy tydzień był fatalny"

Jacek Góralski udzielił wywiadu portalowi "WP SportoweFakty", w którym opowiedział o swoich odczuciach po kontuzji i przejściu operacji. Pomocnik nie ukrywał, że był załamany po doznaniu kontuzji. – Pierwszy tydzień był fatalny, musiałem zadzwonić do trenerów i znajomych, i przedstawić, jak wygląda sytuacja. Nie ukrywam, że nie mogłem się z tym pogodzić i załamałem się. Teraz wszystkie ciekawe mecze mnie ominęły. No i uciekła mi reprezentacja. Nie chcę mówić, kiedy będę gotowy, ale widzę efekty rehabilitacji. Musze być cierpliwy i wykonywać ćwiczenia, które poleca fizjoterapeuta – powiedział.

Pomocnik Kajratu podkreślił, że wciąż pozostaje w kontakcie z selekcjonerem Paulo Sousą, który go zaprosił na zgrupowanie w Opalenicy. – To jest bardzo budujące, zwłaszcza w tym momencie. Sousa zaprosił mnie na mecz z Andorą do Warszawy, ale byłem lekko przeziębiony i nie mogłem przyjechać. Teraz trener chce, abym się pojawił na zgrupowaniu w Opalenicy z Krystianem Bielikiem. Jeszcze nie podjąłem decyzji, czy wpadnę się tylko przywitać, czy spędzę tam więcej czasu. Każdy dzień jest dla mnie cenny – dodał.

Jacek Góralski trafił do Kajratu Ałmaty w styczniu 2020 roku z Łudogorca Razgrad i do tej pory rozegrał 18 meczów w pierwszym zespole. Zespół pewnie sięgnął po mistrzostwo Kazachstanu, a po 10 kolejkach tego sezonu zajmuje trzecie miejsce z 17 punktami. Liderem jest FK Astana, która ma dziewięć punktów więcej od obecnego mistrza kraju. Kontrakt Góralskiego z Kajratem jest ważny do 31 grudnia 2023 roku.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ