UEFA podjęła ważną decyzję w sprawie Euro 2020. Mogą karać walkowerami

UEFA opublikowała zasady dotyczące rozgrywania meczów na Euro 2020. W określonych przypadkach mecze będą mogły zostać przełożone.

UEFA opublikowała specjalne zasady dotyczące Euro 2020 ze względu na koronawirusa. W dokumencie czytamy, że mecze podczas turnieju będą mogły być przełożone o 48 godzin, jeżeli trenerzy nie będą w stanie wziąć do kadry meczowej 13 zawodników, w tym bramkarza. W innym przypadku mecz będzie musiał się odbyć. Spotkania nie będą przekładane z powodu pojedynczych zakażeń. Także z powodu koronawirusa UEFA już wcześniej zezwoliła na poszerzenie kadr zespołów z 23 do 26 zawodników, aczkolwiek w każdym meczu trzech z nich będzie musiało usiąść na trybunach. W przypadku przełożenia meczu, UEFA zagwarantowała sobie prawo zmiany lokalizacji rozgrywanego spotkania.

Zobacz wideo „Bardzo współczuję Brzęczkowi”. Michniewicz komentuje zmianę selekcjonera

UEFA na Euro 202 może ukarać reprezentację walkowerem

- Jeśli nie można przełożyć spotkania, decyzje w tej sprawie podejmie Komisja ds. Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA. Federacja, która jest odpowiedzialna za nie odbycie się meczu, zostanie ukarana walkowerem 0:3 – czytamy w dokumencie.

Dokument reguluje także zasady postępowania w przypadku, gdyby to sędziowie zostali zakażeni koronawirusem. W takim przypadku UEFA daje sobie możliwość sprowadzenia sędziów zastępczych, którzy mogą pochodzić z tego samego kraju, co zespół rozgrywający mecz.

Euro 2020 odbędzie się od 11 czerwca do 11 lipca w 11 miastach w 11 państwach. Reprezentacja Polski wybierze się na turniej będąc już wcześniej zaszczepiona przeciwko koronawirusowi. Polacy będą stacjonować w Sopocie, a mecze rozegrają w Sevilli (z Hiszpanią 19 czerwca), a także w Sankt Petersburgu (14 czerwca ze Słowacją i 23 czerwca ze Szwecją).

Więcej o:
Copyright © Agora SA