Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja Polski wybrała bazę na Euro. "Będziemy mieć tam wszystko"

Reprezentacja Polski zostanie w kraju, to już niemal pewne. - Naszą bazą podczas Euro na 99 procent będzie Sopot - powiedział w rozmowie z Interią sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki.

Miał być Dublin i Bilbao, będzie Sewilla i Sankt Petersburg. W piątek przed południem Zbigniew Boniek jako pierwszy poinformował, że UEFA już oficjalnie przeniosła tam mecze grupowe Polaków, które rozegrają na mistrzostwach Europy. "Trochę pracy przed nami, zaczynamy od nowa - obóz, przejazdy, cała logistyka" - napisał prezes PZPN na Twitterze.

Zobacz wideo Michniewicz ujawnił, kto jest na szczycie jego listy życzeń. „Nikt poważnie nas nie traktuje”

Dariusz MioduskiDariusz Mioduski wylegitymowany na warszawskiej Starówce. Tradycji stało się zadość

Reprezentacja Polski na 99 procent będzie mieszkać w Sopocie

Już wtedy wiele wskazywało, że kadra Paulo Sousy przygotowywać do turnieju będzie się w Polsce. A teraz te informacje w rozmowie z Interią praktycznie potwierdza sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki. - Naszą bazą podczas Euro na 99 procent będzie Sopot. Będziemy przebywać w Polsce, będziemy mieć tam wszystko, czego potrzebujemy, m.in. świeże powietrze - powiedział Sawicki.

PZPN dokonał już rezerwacji hotelu Radisson Blu w Sopocie, w którym reprezentacja Polski mieszkała m.in. podczas październikowego zgrupowania przed meczami z Finlandią (5:1) i Włochami (0:0). Zanim jednak kadra znowu zawita nad morze, wcześniej trenować będzie w Opalenicy. To tam 24 maja rozpocznie się obóz przygotowawczy przed przełożonym Euro 2020, w trakcie którego kadra Sousy rozegra dwa towarzyskie spotkania: z Rosją we Wrocławiu (1 czerwca) i z Islandią w Poznaniu (8 czerwca).

Następnie reprezentacja Polski uda się na turniej finałowy, który wystartuje 11 czerwca od spotkania Turcja - Włochy na Stadio Olimpico w Rzymie. Dla nas mistrzostwa Europy rozpoczną się trzy dni później, kiedy zagramy ze Słowacją (14 czerwca, Sankt Petersburg), a potem z Hiszpanią (19 czerwca, Sewilla) i Szwecją (23 czerwca, Sankt Petersburg).

Sergio Conceicao"Wstydź się, ukradłeś nam mistrzostwo. Jesteś cholerną ku*** i złodziejem"

Euro 2020. Terminarz grupy E

  • 14.06.2021 (godz. 18:00): Polska - Słowacja (Stadion Kriestowskij, Sankt-Petersburg)
  • 14.06.2021 (godz. 21:00): Hiszpania - Szwecja (Estadio La Cartuja, Sewilla)
  • 18.06.2021 (godz. 15:00): Szwecja - Słowacja (Stadion Kriestowskij, Sankt-Petersburg)
  • 19.06.2021 (godz. 21:00): Hiszpania - Polska (Estadio La Cartuja, Sewilla)
  • 23.06.2021 (godz. 18:00): Słowacja - Hiszpania (Estadio La Cartuja, Sewilla)
  • 23.06.2021 (godz. 18:00): Szwecja - Polska (Stadion Kriestowskij, Sankt-Petersburg)
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ