Nieoficjalnie: Zmiana gospodarzy meczów Polaków na Euro! Dwa mecze w Rosji

Polacy zagrają na Euro w Sankt Petersburgu i Sewilli, a oficjalny komunikat w tej sprawie ma zostać opublikowany w piątek - informuje Roman Kołtoń. Tym samym potwierdzają się wcześniejsze doniesienia Sport.pl, a Polacy mają mieć bazę w Rosji.

Pierwotnie reprezentacja Polski miała rozegrać dwa mecze Euro w Dublinie (ze Słowacją i Szwecją) oraz jeden w Bilbao (z Hiszpanią). UEFA wymagała od każdego z dwunastu miast gospodarzy zapewnienia obecności przynajmniej części kibiców na stadionach, przez co mecze Euro nie odbędą się w Dublinie >> 

Zobacz wideo Jan Bednarek ograny w decydującej akcji. Leicester w finale Pucharu Anglii [ELEVEN SPORTS]

Skorzysta na tym Rosja, która już wcześniej znalazła się w gronie gospodarzy turnieju - ma zapewnionych kilka meczów w grupie B, gdzie grają Rosjanie, Duńczycy, Belgowie oraz Finowie - a tamtejszy rząd już zagwarantował, że mecze w Petersburgu (na 67-tysięcznym Stadionie Kriestowskim) zobaczy na żywo co najmniej 50 proc. kibiców. Na początku maja ta liczba prawdopodobnie zwiększy się. To z kolei dla UEFA szansa na lepszy zarobek na biletach i rozegrania większej liczby meczów przy częściowo zapełnionych trybunach. 

Florentino Perez i Andrea AgnelliSuperliga wydała oświadczenie po rezygnacji większości klubów. Jest nowy plan

Polacy będą mieli bazę w Rosji, a Zenit: Nie możemy się doczekać

- Polacy będą mieli podczas mistrzostw bazę tam, gdzie zagramy dwa mecze - powiedziała Sport.pl jedna z osób z polskiej federacji, co oznacza, że będziemy mieli bazę w Rosji (w grę wchodził jeszcze angielski Manchester). - Nie możemy się doczekać, aby was tu ugościć! - napisał już Zenit Sankt Petersburg do polskich kibiców.

O ile zamiana Dublina na Sankt Petersburg jest kluczowa dla Polaków, o tyle zmiana Bilbao na Sewillę jest dużo mniejszym problemem. – To nie ma tak wielkiego znaczenia. Wiadomo, mamy zagrać jeden mecz w Hiszpanii, więc to, czy polecimy do Bilbao, czy do Sewilli, prześpimy się, później wrócimy, to nie jest to znaczące – mówił Zbigniew Boniek na antenie TVP.

Katolik odmówił występu. Trener nie dał mu już wiele pograć. Umarł futbol, jaki znaliśmyKatolik odmówił występu. Trener nie dał mu już wiele pograć. Umarł futbol, jaki znaliśmy

Nie znamy jeszcze ostatecznych miast gospodarzy Euro. Turniej ma zacząć się 11 czerwca i potrwać do 11 lipca. Polacy zagrają w grupie E ze Słowacją (14 czerwca), Hiszpanią (19 czerwca) oraz Szwecją (23 czerwca). Do 1/8 finału wejdą po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz cztery z sześciu z trzecich miejsc (z najlepszym bilansem).

Więcej o: