Kean zrobił z polskiego piłkarza marmoladę. Dostał owację od polskich kibiców

- Pamiętam taką sytuację, że Kean zrobił z Adriana Gryszkiewicza, który debiutował w reprezentacji, niesamowitą marmoladę - powiedział Jacek Magiera, który był gościem poniedziałkowej "Sekcji Piłkarskiej" w sport.pl.

We wrześniu 2018 roku reprezentacja Polski U-20 przegrała w Łodzi z Włochami 0:3 (0:2) w spotkaniu w ramach towarzyskiego Turnieju Ośmiu Narodów. To był debiut w roli szkoleniowca tej drużyny Jacka Magiery. Kapitalnie zagrał w tym spotkaniu Moise Kean, który zdobył dwie bramki. Zawodnik dostał owację na stojąco od kibiców.

- Pamiętam tę owację. Moja chrześnica była na meczu i nagrała moment jak Moise schodził z boiska i dostał owację. To była wspaniała sytuacja i bardzo się cieszyłem, że polska publiczność tak oceniła zawodnika. Zagrał on bowiem świetnie, był graczem z olbrzymią jakością. Dziś te jego akcje trochę może już nie są jak wtedy, ale wtedy zrobił ogromne wrażenie - powiedział Jacek Magiera w poniedziałkowej "Sekcji Piłkarskiej"

Zobacz wideo Archaiczna zasada psuje Ligę Mistrzów? "Dochodzi do kuriozalnych sytuacji" [SEKCJA PIŁKARSKA #84]

Jakub Moder w BrightonModer w pierwszym składzie trzeci mecz z rzędu. Czeka na pierwszego gola

Kean zrobił z Gryszkiewicza niesamowitą marmoladę

Nie tylko Jacek Magiera debiutował w kadrze. Po raz pierwszy w drużynie zagrał również Adrian Gryszkiewicz, obrońca Górnika Zabrze. I spisał się bardzo słabo.

- Nie mieliśmy żadnego argumentu, by powstrzymać Keana. Pamiętam taką sytuację, że Kean zrobił z Adriana Gryszkiewicza, który debiutował w reprezentacji, niesamowitą marmoladę. Ta lekcja jednak pozwoliła mu wejść na wyższy poziom. Dlatego takie mecze są konieczne i tylko z takimi rywalami chcę grać. To pozwala bowiem spojrzeć na piłkę inaczej. A Kean teraz dobrze sobie radzi, choć był na lekkim zakręcie - dodał Jacek Magiera w sekcji piłkarskiej.

Zbigniew Boniek"Boniek nie próbował mnie zatrzymać. Nie miał mi czego zaoferować"

Moisse Kean w tym sezonie w barwach PSG gra bardzo dobrze. W 32 spotkaniach zdobył aż szesnaście bramek i miał dwie asysty. Trafił m.in. w wyjazdowym starciu PSG z Barceloną, wygranym przez Francuzów 4:1.

Więcej o: