Jest nowy ranking FIFA! Zmiana miejsca reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski zajmuje 21. miejsce w najnowszym rankingu FIFA. Oznacza to spadek o dwie lokaty w porównaniu do poprzedniego notowania. Prowadzi Belgia, przed Francją i Brazylią.

Reprezentacja Polski w zeszłym tygodniu zakończyła pierwsze zgrupowanie pod wodzą nowego selekcjonera, Paulo Sousy. Podczas niego Polacy rozegrali trzy spotkania w ramach eliminacji do mistrzostw świata w Katarze. Na początek zremisowali z Węgrami 3:3, później pokonali Andorę 3:0 i na zakończenie przegrali z Anglią 1:2. Dzięki czterem punktom Polska zajmuje 4. miejsce w tabeli -  prowadzi Anglia (9 pkt), która wyprzedza Węgry (7 pkt) i Albanię (6 pkt).

Zobacz wideo Dlaczego awans na mistrzostwa świata jest tak ważny? To wielkie pieniądze [Studio Biznes}

Wojciech Szczęsny nie zatrzyma tego strzału Harry'ego Maguire'a i Anglia wygra z Polską 2:1Nieoficjalnie: Pierwsze miasto rezygnuje z Euro! Mecze Polaków będą przeniesione

Kolejny spadek reprezentacji Polski w rankingu FIFA. Belgowie w dalszym ciągu na prowadzeniu.

Wyniki reprezentacji Polski na marcowym zgrupowaniu przełożyły się także na jej pozycję w rankingu FIFA. Polacy spadli o dwie pozycje w porównaniu do poprzedniego notowania i zajmują aktualnie 21. miejsce. Oznacza to, że wypadli poza pierwszą dwudziestkę pierwszy raz od października 2019 roku. Polskę wyprzedziła reprezentacja Szwecji, czyli nasz grupowy rywal na Euro 2020 oraz reprezentacja USA. Oprócz Szwedów spośród grupowych rywali wyżej notowana jest także Hiszpania, która zajmuje 6. miejsce. Tylko ostatni z przeciwników, czyli Słowacja plasuje się niżej od Polski i zajmuje 36. miejsce. 

Spośród rywali w naszej grupie eliminacyjnej do mistrzostw świata najwyżej notowana jest reprezentacja Anglii, która zajmuje 4. pozycję. Węgrzy są na miejscu 40, Albania na 66, Andora na 151, a San Marino w dalszym ciągu zamyka ranking. W całym rankingu nadal prowadzi reprezentacja Belgii, wyprzedzając Francję i Brazylię. Duży awans zaliczyli Włosi, którzy przesunęli się z 10. na 7. miejsce. Dość daleko klasyfikowani są Niemcy, bo dopiero na 12. pozycji oraz Holandia, która jest 16.

Reprezentacja Polski swoje kolejne spotkania rozegra już towarzysko w ramach przygotowań do Euro 2020. 1 czerwca zagramy z Rosją, a 8 czerwca z Islandią. Pierwszy mecz na mistrzostwach Europy rozegramy 14 czerwca w Dublinie ze Słowacją.  

Polacy zagrają podczas Euro z kibicami na trybunach! Hiszpanie deklarują gotowośćPolacy zagrają podczas Euro z kibicami na trybunach! Hiszpanie deklarują gotowość

Więcej o: