Anglicy przygotowali ranking drużyn przed Euro. Tylko jeden rywal gorszy od Polaków

Reprezentacja Polski spadła o jedno miejsce w rankingu zespołów, które wystąpią na tegorocznych mistrzostwach Europy publikowanym przez "The Guardian". Wyżej od kadry Paulo Sousy sklasyfikowano m.in. ich rywali w fazie grupowej Euro - Hiszpanów czy Szwedów.

"The Guardian" po każdej przerwie reprezentacyjnej tworzy ranking najsilniejszych kadr, które wezmą udział w tegorocznych mistrzostwach Europy. Nie inaczej było teraz, po pierwszych trzech kolejkach eliminacji mistrzostw świata 2022. 

Zobacz wideo "Jego notowania u wszystkich kibiców poszły do góry". Wybraliśmy największych wygranych i przegranych zgrupowania kadry

Słowacy jedynym rywalem Polaków na Euro gorszym od kadry Sousy według "The Guardian"

Reprezentacja Polski po pierwszych meczach za kadencji Paulo Sousy spadła w nim o jedno miejsce. Obecnie jest trzynasta. O spadku miał zdecydować przede wszystkim porażka 1:2 z Anglią na Wembley.

Lewandowski może wcześniej wrócić do gry! Lewandowski może wcześniej wrócić do gry! "Na pewno nie cztery tygodnie"

"Sousa czuł, że jego zespół zasługiwał na więcej niż porażka 1:2 i lepsza postawa drużyny w drugiej połowie wskazuje, że może mieć rację, ale przed przerwą Polacy byli nijacy i brakowało im ambicji. Każdemu zespołowi na świecie brakowałoby kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego, ale dopiero po wprowadzeniu na boisko Arkadiusza Milika, zespół naprawdę zaczął grać, choć w końcówce i tak im czegoś zabrakło" - czytamy w uzasadnieniu brytyjskich dziennikarzy. 

Britain England Poland WCup 2022 SoccerLato krytykuje decyzję o zatrudnieniu Sousy. Wolał Brzęczka. "Potrzeba nam cudu"

Pełny ranking "The Guardian":

 1. Belgia
 2. Dania
 3. Włochy
 4. Anglia
 5. Francja
 6. Hiszpania
 7. Portugalia
 8. Niemcy
 9. Turcja
 10. Szwajcaria
 11. Szwecja
 12. Walia
 13. Holandia
 14. Polska
 15. Chorwacja
 16. Czechy
 17. Węgry
 18. Macedonia Północna
 19. Słowacja
 20. Szkocja
 21. Austria
 22. Rosja
 23. Ukraina
 24. Finlandia

Kiedy kolejny mecz reprezentacji Polski? Oto dokładny terminarz Euro i el. MŚ 2022Kiedy kolejny mecz reprezentacji Polski? Oto dokładny terminarz Euro i el. MŚ 2022

W czołówce na pierwsze miejsce awansowali Belgowie, a na drugą pozycję z ósmej wskoczyli Duńczycy. Anglicy pozostają na czwartym miejscu, a najgroźniejsi rywale Polaków na Euro, Hiszpanie są na szóstym. Ale to nie jedyna drużyna z grupy E, którą "The Guardian" sklasyfikował wyżej niż Polskę - na jedenastej pozycji znaleźli się Szwedzi, którzy awansowali o jedno miejsce. Słowacja zajmuje 19. pozycję, ale awansowała aż o pięć w stosunku do poprzedniego rankingu.

Więcej o: