Lewandowski może wcześniej wrócić do gry! "Na pewno nie cztery tygodnie"

- Patrząc na specyfikę urazu, uważam, że Robert Lewandowski wróci na boisko szybciej i na pewno nie będzie się leczył cztery tygodnie - mówi Stanisław Machowski, były lekarz reprezentacji Polski, cytowany przez Onet.pl.

Była 63. minuta spotkania Polski z Andorą (3:0), gdy Robert Lewandowski opuścił murawę z powodu kontuzji kolana. Pierwsza diagnoza? Uszkodzenie więzadła pobocznego w kolanie. Od pięciu do dziesięciu dni przerwy - poinformował Polski Związek Piłki Nożnej. Chwilę później oficjalny komunikat wydał Bayern Monachium. I był to wyrok bardzo bolesny dla kibiców mistrza Niemiec, bo zamiast kilku dni Lewandowski ma pauzować miesiąc. "Co za szok, co za dramat! Cele Bayernu na ten sezon są przez to zagrożone" - pisał na gorąco dziennik "Abendzeitung". Ale może nie będzie aż tak źle?

Britain England Poland WCup 2022 SoccerLato krytykuje decyzję o zatrudnieniu Sousy. Wolał Brzęczka. "Potrzeba nam cudu"

Zobacz wideo Co straci Polska na braku awansu do MŚ?

Tak twierdzi Stanisław Machowski, były lekarz kadry. - Zwykle kluby podają dziś absolutnie maksymalny czas absencji zawodnika. Rozciąga się małą kurtynę, choćby po to, by przeciwnicy nie do końca wiedzieli, kiedy rywal znów pojawi się na boisku. Nie znam szczegółów dotyczących leczenia Lewandowskiego, ale patrząc na specyfikę urazu, uważam, że wróci na boisko szybciej i na pewno nie będzie się leczył cztery tygodnie. Z tego, co słyszałem, nie jest to jakiś rozległy uraz. Przecież na początku Robert czuł lekki ból, dopiero potem okazało się, że sprawa jest nieco poważniejsza. Tak czy siak, jak wiemy, pan doktor Jacek Jaroszewski z reprezentacji Polski ocenił, że nie jest bardzo źle. Poza tym Bayern też ma lekarzy światowej klasy i myślę, że Lewandowski może być do dyspozycji trenera niedługo po spotkaniu z Lipskiem Niewykluczone, że wykuruje się na spotkanie z Paris Saint-Germain - mówi doktor Machowski, cytowany przez Onet.pl.

Kiedy kolejny mecz reprezentacji Polski? Oto dokładny terminarz Euro i el. MŚ 2022Kiedy kolejny mecz reprezentacji Polski? Oto dokładny terminarz Euro i el. MŚ 2022

Mecze, które może opuścić Robert Lewandowski:

  • 31 marca, Anglia - Polska, eliminacje mistrzostw świata
  • 3 kwietnia, RB Lipsk - Bayern Monachium, Bundesliga
  • 7 kwietnia, Bayern Monachium - Paris Saint-Germain, Liga Mistrzów
  • 10 kwietnia, Bayern Monachium - Union Berlin, Bundesliga
  • 13 kwietnia, Paris Saint-Germain - Bayern Monachium, Liga Mistrzów
  • 17 kwietnia, Vfl Wolfsburg - Bayern Monachium, Bundesliga
  • 20 kwietnia, Bayern Monachium - Bayer Leverkusen, Bundesliga
  • 24 kwietnia, FSV Mainz 05 - Bayern Monachium, Bundesliga 

Pozytywny wariant zakłada, że Lewandowski wróci na rewanżowe spotkanie Ligi Mistrzów w PSG.

Więcej o: