W klubie zachwycamy się jego grą, a w kadrze zawodzi. "Nigdy nie będzie liderem"

- Czego najbardziej brakowało Polakom? Gry bez piłki. Trzeba być bardziej agresywnym i przewidywać ruchy partnerów. W polskiej kadrze ten element bardzo kuleje - analizuje Piotr Czachowski, 47-krotny reprezentant Polski. Komentator Eleven Sports jest także rozczarowany Piotrem Zielińskim. - To już moment, w którym musimy się pogodzić z tym, że Zieliński nie będzie liderem tej kadry - dodaje.

Każda silna reprezentacja Polska w XXI wieku potrzebowała meczu, który ją zbudował, który stał się jej mitem założycielskim. Takim meczem była wygrana 2:1 z Portugalią za Leo Beenhakkera, czy triumf 2:0 z Niemcami za Adama Nawałki. Drużynie Paulo Sousy zabrakło kilku minut, by wywieźć z Wembley cenny punkt. Biało-czerwoni jednak nie przynieśli wstydu. Pozostawili tylko sporo niedosytu.

Zobacz wideo Wielkie kontrowersje w meczu na Wembley! Wawrzyniak ocenia Polaków

- Jestem rozczarowany pierwszą połową. Po przerwie wyszliśmy odmienieni, byliśmy agresywniejsi. Szczególnie na bokach, bo Bartosz Bereszyński i Maciej Rybus przestali być skupieni jedynie na obronie i wreszcie zaczęli szarpać z przodu. Druga połowa pokazała, że grając odważniej można nawet urwać punkty Anglii na Wembley. Urwać punkty, bo naprawdę była na to wielka szansa, ba przez moment uwierzyłem nawet w zwycięstwo - mówi nam Piotr Czachowski, najlepszy polski piłkarz 1991 roku, a obecnie komentator Eleven Sport.

Największy wygrany u Paulo Sousy. Reprezentacja czekała na takiego piłkarzaNajwiększy wygrany u Paulo Sousy. Reprezentacja czekała na takiego piłkarza

I dodaje: - Dlaczego nie mogliśmy tak grać od początku? Przespaliśmy pierwszą połowę również w starciu z Węgrami, więc można mieć nadzieje, że w przyszłości się to zmieni. Całe szczęście, że czekają nas jeszcze sparingi z Rosją i Finlandią, na których będzie można szlifować różne schematy i zadbać o odpowiednią koncentrację i odpowiednie nastawienie przez pełen mecz. Na Euro będzie nam ciężko. Wszyscy się obawiają Hiszpanów i drżą o wynik ze Szwedami, ale ja bym nie lekceważył Słowaków, którzy mają kilku ciekawych piłkarzy, jak: Milan Skriniar, Marek Hamsik, Stanislav Lobotka czy Ondrej Duda. Słowacja właśnie ograła Rosję. Na nich też trzeba uważać - mówi 47-krotny reprezentant Polski.

Grzegorz KrychowiakKrychowiak z Wembley hitem internetu. Wawrzyniak ocenia stylówkę [WIDEO]

Znowu zawiódł Zieliński

Kolejny raz rozczarował Piotr Zieliński, którego można pochwalić jedynie za drugą połowę starcia z Węgrami (3:3). Z Andorą zniknął (3:0), z Anglią też był bezproduktywny.

- Niemal tydzień w tydzień zachwycamy się jego grą w Napoli, ale w kadrze nie spełnia oczekiwań. Nie jest w stanie być tym liderem, którym potrafi być w klubie. Przecież trener Gennaro Gattuso od niego rozpoczyna skład Napoli. Wiadomo, że w Neapolu Piotrek ma obok siebie innych zawodników, niż w kadrze. W Napoli wszyscy gracze są bardzo ruchliwi. A czego najbardziej brakowało Polakom? Właśnie gry bez piłki. Trzeba być bardziej agresywnym i przewidywać ruchy partnerów. W polskiej kadrze ten element bardzo kuleje. U nas brakuje ruchu, więc dlatego pomocnicy często decydują się najbardziej bezpieczne rozwiązania. Ale to już moment, w którym musimy się pogodzić z tym, że Zieliński nie będzie liderem tej kadry - zakończył Czachowski, były zawodnik Udinese.

Więcej o: