Magiczna chwila! Niebywały gol dla jednej z najsłabszych reprezentacji Europy [WIDEO]

Liechtenstein przegrał z Islandią 1:4, jednak wydarzeniem meczu zdecydowanie była bramka strzelona przez Fricka. Zawodnik gospodarzy zaskoczył bramkarza gości zagraniem bezpośrednio z narożnika boiska.

Liechtenstein w tych eliminacjach jest jedną z drużyn, które nie są w stanie walczyć o awans nawet do baraży. Z pewnością jest jednak jedną z tych zespołów, o których może stać się bardzo głośno, za sprawą każdego strzelonego gola, a zwłaszcza, jeśli uda się zdobyć punkty.

Zobacz wideo Polska nie powinna grać trzema napastnikami? "Bardziej sobie przeszkadzaliśmy niż pomagaliśmy"

I choć Liechtenstein punktu zdobyć nie był w stanie, zdobył w środowym meczu z Islandią niebywałego gola. Wynik spotkania już wcześniej był przesądzony bo Islandia prowadziła wówczas 3:0, jednak Luksemburczycy nie zamierzali przestać atakować. Wywalczyli rzut rożny, z którego zdobyli bramkę, który zapisał się na kartach tych eliminacji.

Niesamowite trafienie Fricka w meczu Liechtenstein - Islandia!

Reprezentacja Liechtensteinu wykonywała rzut rożny. I Runarsson dał się zaskoczyć piłce, zagranej bezpośrednio z narożnika boiska przez Fricka. Ta wpadła do bramki, a dla Liechtensteinu był to pierwszy gol zdobyty w tych eliminacjach.

Ich sytuacja w grupie się nie zmieniła, nawet pomimo zdobycia bramki. Islandia ostatecznie i tak wygrała 4:1, dzięki czemu znajduje się na 5. pozycji z trzema punktami na koncie. Liechtenstein jest ostatni, z jedną bramką zdobytą i aż dziesięcioma straconymi. Prowadzi Armenia z kompletem punktów, która wyprzedza Macedonię Północną i Niemców.

Więcej o: