Krótko i konkretnie. Zbigniew Boniek o meczu Anglia - Polska na Wembley

- Oni piłkarsko lepsi, ale prawie nieszkodliwi...2-3 strzały. Boli nie utrzymać spokojnie remisu.... - ocenił po meczu Anglia - Polska (2:1) Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Reprezentacja Polski poniosła pierwszą porażkę za kadencji Paulo Sousy. Nasi zawodnicy na Wembley ulegli Anglii (1:2), choć do 85. minuty utrzymywał się remis. Portugalski szkoleniowiec na konferencji prasowej nie ukrywał, że liczył na więcej. – Wszyscy - i piłkarze, i ja - zeszliśmy z boiska smutni, bo uważaliśmy, że zasługiwaliśmy na więcej – przyznał.

Zobacz wideo Polska nie powinna grać trzema napastnikami? "Bardziej sobie przeszkadzaliśmy niż pomagaliśmy"

Zbigniew Boniek krótko o meczu Anglia - Polska

W podobnym tonie komentował wydarzenia na boisku Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. - My przeciętnie. Oni piłkarsko lepsi, ale prawie nieszkodliwi...2-3 strzały. Boli nie utrzymać spokojnie remisu.... Teraz Euro - napisał po meczu na Twitterze.

Gol na 2:1, który zadecydował o wygranej Anglików padł po stałym fragmencie gry, rzucie rożnym, przy którym Szczęsny próbował interweniować, ale jak mówił po meczu polski bramkarz nie był w stanie wybronić strzału pod poprzeczkę Harry'ego Maguire'a. - Piłka spadła mi po rękawicy, ale już była za mną, ciężko było o odpowiednią reakcję - tłumaczył Szczęsny.

Najbliższy mecz polska kadra zagra towarzysko z Rosją 1 czerwca, a tydzień później zmierzy się z Islandią. Oba mecze mają jej pomóc przygotować się do tegorocznych mistrzostw Europy, a tam zmierzy się w fazie grupowej ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją. Eliminacje mistrzostw świata powrócą we wrześniu. Wtedy rywalami Polaków będą Albania (2 września, u siebie), San Marino (5 września, na wyjeździe) i ponownie Anglia (8 września, u siebie).

Więcej o: