Tak wygląda sytuacja w grupie po meczu Anglia - Polska

Anglia - Polska 2:1. Reprezentacja Polski traci miano niepokonanej w kwalifikacjach do mistrzostw świata w Katarze. W grupie I nasza sytuacja jest trudna - zajmujemy dopiero czwarte miejsce. Zobacz, jak przedstawia się sytuacja w "polskiej grupie".

Przegrywając z Anglią (1:2), reprezentacja Polski skomplikowała swoją sytuację w grupie eliminacji mistrzostw świata w Katarze. Po marcowych spotkaniach nasza drużyna zajmuje czwarte miejsce, a do prowadzących Anglików traci aż pięć punktów. W związku z tym już teraz można powiedzieć, że bezpośredni awans na mundial jest mało realny i że prawdopodobnie trzeba będzie skupić się na walce o drugą pozycję dającą prawo gry w barażach. O nią rywalizować będziemy nie tylko z dobrze punktującymi Węgrami, ale i z Albanią, 

Zobacz wideo Co straci Polska na braku awansu do MŚ?

Anglia – Polska: sytuacja w grupie I eliminacji mistrzostw świata

Po środowych meczach Anglicy mają na swoim koncie komplet dziewięciu punktów. Na drugim miejscu w grupie, z siedmioma oczkami, są Węgrzy, którzy w środę nie dali szans Andorze (4:1). My - ze zwycięstwem, remisem i porażką - zajmujemy dopiero czwarte miejsce. Przed nami jest jeszcze Albania, która ma sześć oczek, a w środę ograła najsłabsze w stawce San Marino (1:0). Na przedostatnim miejscu jest Andora, która też nie ma punktu, ale ma nieco lepszy bilans bramkowy niż San Marino.

Anglia – Polska: tabela "polskiej" grupy

  1. Anglia, 9 pkt, bramki 9:1
  2. Węgry, 7 pkt, bramki 10:4
  3. Albania, 6 pkt, bramki 3:2
  4. Polska, 4 pkt, bramki 7:5
  5. Andora, 0 pkt, bramki 1:8
  6. San Marino, 0 pkt, bramki 0:10

El. MŚ: kluczowe mecze dopiero na jesieni. Większość zagramy jednak u siebie

Na kolejne mecze eliminacji mistrzostw świata musimy poczekać do jesieni. Najważniejsze mecze rozegramy jednak u siebie. We wrześniu rozegramy trzy spotkania. Na własnym terenie zmierzymy się z Albanią (2.09) i Anglią (8.09), a w międzyczasie zagramy na wyjeździe z San Marino (5.09). Pozostałe cztery mecze rozegramy w październiku (9.10 z San Marino u siebie i 12.10 z Albanią na wyjeździe) oraz w listopadzie (12.11 z Andorą na wyjeździe oraz 15.11 z Węgrami u siebie).

Anglia – Polska: jakie są zasady kwalifikacji do mistrzostw świata?

Warto przypomnieć, że do mistrzostw świata zakwalifikują się zwycięzcy dziesięciu grup. Drużyny z drugich miejsc zagrają w barażach. Oprócz nich wystąpią również dwie najlepsze ekipy z Ligi Narodów UEFA, które nie wywalczą przepustki z eliminacji. Z baraży na mundial pojadą trzy najlepsze zespoły. Półfinały play-offów odbędą się w marcu 2022 roku. O awansie do ich finału przesądzi jedno starcie. Podobnie będzie w finałach, a o gospodarzu każdego spotkania zadecyduje losowanie. O znaczeniu awansu na turniej finałowy w Sekcji Piłkarskiej w Sport.pl mówił niedawno prezes PZPN Zbigniew Boniek

Więcej o:
Copyright © Agora SA