Paulo Sousa skreślił jednego kadrowicza. Znamy szeroki skład Polaków na Anglię

Paulo Sousa wybrał kadrę meczową na starcie z Anglią i musiał skreślić jednego piłkarza. Padło na Bartosza Slisza. To oznacza, że pomocnik Legii w marcu nie zadebiutuje w reprezentacji Polski. Mecz Anglia - Polska już w środę o 20:45. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Bartosz Slisz jest pechowcem, którego Paulo Sousa odstrzelił z kadry na mecz z Anglią na Wembley. Portugalski szkoleniowiec zabrał na Wyspy Brytyjskie 24 zawodników i jednego musiał skreślić, bo na ławce rezerwowych może być maksymalnie dwunastu graczy. Jak wynika z informacji zawartych na stronie UEFA, w składzie biało-czerwonych brakuje właśnie pomocnika Legii.

Zobacz wideo Polska nie powinna grać trzema napastnikami? "Bardziej sobie przeszkadzaliśmy niż pomagaliśmy"

Anglia – Polska: znamy kadrę reprezentacji Polski, Bartosz Slisz na trybunach

Marcowe zgrupowanie jest pierwszym, na które Slisz został powołany. Pomocnik nie doczekał się jednak szansy debiutu nawet na ławce rezerwowych. Sousa za każdym razem odsyłał go na trybuny, decydując się na innych zawodników. Zawodnik, który w poniedziałek obchodził urodziny, tym razem będzie jedynym Polakiem, który obejrzy mecz z trybun.

Sousa na marcowe zgrupowania powołał 27 zawodników, jednak skład jego drużyny został mocno przetrzebiony. Już przed meczem z Węgrami (3:3) z powodu zakażenia koronawirusem wypadł Mateusz Klich. Przed starciem z Andorą (3:0) z tego samego powodu zgrupowanie opuścił Łukasz Skorupski, a Robert Lewandowski wyjechał do Monachium, by leczyć kontuzję. Portugalczykowi pozostało 24 piłkarzy, jednego musiał odstrzelić i ponownie padło na Slisza, którego szanse na grę zdecydowanie zmalały po tym, jak okazało się, iż zdrowy jest Grzegorz Krychowiak.

Grzegorz Krychowiak. Mecz Polska - Andora. Warszawa, 28.03.2021Pięciu piłkarzy Andory zakażonych koronawirusem. Federacja wydała oświadczenie

Anglia – Polska: mecz o prowadzenie w grupie I

Początek meczu Polska – Anglia w środę o godz. 20.45. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. Tego dnia Andora zagra też z Węgrami, a San Marino z Albanią. Po dwóch kolejkach w tabeli grupy I prowadzą Anglicy, którzy mają komplet sześciu punktów. Drugie miejsce zajmuje Polska, a trzecie Węgry. Oba te zespoły mają cztery punkty. Tabelę zamyka San Marino, które nie zdobyło ani jednego punktu, a w dwóch meczach straciło osiem goli.

Więcej o: