Pięciu piłkarzy Andory zakażonych koronawirusem. Federacja wydała oświadczenie

Piłkarska federacja Andory poinformowała, że pięciu reprezentantów, którzy byli na zgrupowaniu w Warszawie, otrzymało pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Kilka dni temu Polska, w niezbyt przekonującym stylu, pokonała na stadionie Legii Warszawa Andorę 3:0. Po tym meczu pozytywny wynik testu na koronawirusa miał Grzegorz Krychowiak (drugi test wyszedł negatywny). Wcześniej w polskiej kadrze pozytywny wynik mieli Mateusz Klich i Łukasz Skorupski. Teraz okazuje się, że zakażeni są także piłkarze Andory.

Zobacz wideo Polacy uklękną na murawie Wembley? Boniek: Jestem absolutnie przeciwko takim akcjom

Piłkarska federacja Andory potwierdziła aż pięć pozytywnych wyników testu na obecność COVID-19. Zawodnicy byli testowani tuż po powrocie z Warszawy, gdzie w niedzielę odbył się mecz. Wciąż nie wiadomo, którzy konkretnie piłkarze zakazili się koronawirusem. Pierwsze przypadki koronawirusa w kadrze Andory wykryto jeszcze przed pierwszym meczem tych eliminacji z Albanią.

Sytuacja w grupie

Początek meczu Anglia - Polska w środę o godz. 20.45. Relacja na żywo na sport.pl. Tego dnia Andora zagra też z Węgrami, a San Marino z Albanią.

Po dwóch kolejkach w tabeli grupy I prowadzą Anglicy, którzy mają komplet sześciu punktów. Drugie miejsce zajmuje Polska, a trzecie Węgry. Oba te zespoły mają cztery punkty. Tabelę zamyka San Marino, które nie zdobyło punktu, a w dwóch meczach straciło osiem goli.

Więcej o: