Spięcie przed meczem z Anglią! Żądano dodatkowych testów. PZPN interweniował

Angielska federacja piłkarska chciała przeprowadzenia dodatkowych badań w reprezentacji Polski. Już po wtorkowym treningu na Wembley. Temat zamknięto, a w sprawie interweniował Polski Związek Piłki Nożnej - informuje portal Meczyki.pl. Mecz Anglia - Polska już w środę o g. 20:45. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Najpierw problemy z Robertem Lewandowski, który doznał kontuzji podczas meczu z Andorą (3:0). A następnie koronawirus w polskiej kadrze. Reprezentacja Polski zmierzyła się ze sporymi problemami przed trzecią kolejką eliminacji MŚ 2022, w której zagrają z Anglią na Wembley. Wśród zakażonych piłkarzy znalazł się m.in. Kamil Piątkowski. Na mecz do Londynu nie pojechali również Łukasz Skorupski oraz Mateusz Klich

Zobacz wideo Polacy uklękną na murawie Wembley? Boniek: Jestem absolutnie przeciwko takim akcjom

Anglicy żądają kolejnych testów na reprezentacji Polski! PZPN zgłasza weto

Nieco inna sytuacja dotyczy Grzegorza Krychowiaka, u którego pierwszy test na obecność koronawirusa dał wynik pozytywny. Badanie powtórzono, wynik był negatywny, a pomocnik jest w drodze do Londynu. "Będzie w kadrze meczowej" - informuje Tomasz Włodarczyk z meczyki.pl.

Opisana wyżej sytuacja wyostrzyła czujność angielskiej federacji, dlatego żądano dodatkowych testów na obecność koronawirusa po wieczornym treningu reprezentacji Polski na Wembley. Sprawa wymagała interwencji PZPN-u, który nie wyraził zgody na kolejne badania. Decyzję podjęto zgodnie z protokołem "Powrotu do Gry" ustalonego przez UEFA. Zgodnie z zasadami piłkarze oraz sztab muszą być przebadani na 48 godzin przed meczem. Wyjątkiem są lokalne przepisy. Według informacji portalu meczyki.pl temat został zamknięty. 

Paulo Sousa apeluje do polskich piłkarzy. Paulo Sousa apeluje do polskich piłkarzy. "To ważny moment"

W pierwszych dwóch meczach eliminacji MŚ 2022 reprezentacja Polski kolejno zremisowała z Węgrami 3:3 oraz wygrała z Andorą 3:0. Obecnie kadra Paulo Sousy znajduje się na 2. miejscu w tabeli z czterema punktami na koncie. Anglicy prowadzą w grupie po dwóch zwycięstwach z San Marino 5:0 oraz Albanią 2:0. Spotkanie obu drużyn odbędzie się w środę (31 marca) o godzinie 20:45. Relacja na żywo z meczu będzie dostępna na Sport.pl oraz w aplikacji Sport.pl LIVE

Więcej o: