Robert Lewandowski przejdzie badanie rezonansem magnetycznym. Najnowsze wieści

Robert Lewandowski w poniedziałek przed południem przejdzie badanie rezonansem magnetycznym, po którym okaże się, czy w meczu z Andorą doznał kontuzji, czy jest to tylko przeciążenie - informują meczyki.pl.

- Robert Lewandowski odczuwa ból w kolanie. Jak tylko go zdjęliśmy, miał przykładany lód. Myślę jednak, że się dobrze wyśpi i w poniedziałek obudzi się bez bólu. Taką mam nadzieję - powiedział Paulo Sousa, który w niedzielnym meczu z Andorą zdjął Lewandowskiego z boiska w 63. minucie i zastąpił go Karolem Świderskim. Absolutnym debiutantem, który w 88. ustalił wynik meczu na 3:0 dla Polski.

Zobacz wideo "Kadra Sousy jest w stanie dawać nam emocje. Są powody do optymizmu"

Lewandowski w poniedziałek przed południem przejdzie badania

Lewandowski, który w meczu z Andorą strzelił dwa gole (w 30. i 55. minucie), schodził z boiska lekko utykając. A od razu po zejściu usiadł na ławce rezerwowych, gdzie lekarze obłożyli mu kolano lodem. Serwis meczyki.pl informuje, że jeszcze w poniedziałek przed południem zostanie przebadany. Czeka go rezonans magnetyczny, który dokładnie określić, co mu dolega. I po którym zapewne będzie wiadomo, czy kapitan reprezentacji Polski będzie mógł wystąpić w ostatnim meczu na marcowym zgrupowaniu - w środę przeciwko Anglii na Wembley.

Tak wygląda sytuacja w grupie po zwycięstwie Polski z Andorą

Reprezentacja Polski po zwycięstwie z Andorą i wcześniejszym remisie z Węgrami (3:3) zajmuje drugie miejsce w grupie. Liderami są Anglicy, którzy w drugiej kolejce pokonali na wyjeździe Albanię (2:0). Ale zaraz mogą tym liderem nie być. To znaczy: może nim np. zostać Polska, jeśli w środę wygra na Wembley. Początek meczu o 20.45.

  1. Anglia 6 pkt, bramki: 7:0
  2. Polska 4 pkt, bramki 6:3
  3. Węgry 4 pkt, bramki 6:3
  4. Albania 3 pkt, bramki: 1:2
  5. Andora 0 pkt, bramki 0:4
  6. San Marino 0 pkt, bramki 0:8

Polska wyprzedza Węgry dzięki lepszemu bilansowi punktów fair play, w którym brane pod uwagę są żółte oraz czerwone kartki. Piłkarze Sousy dostali tylko dwie żółte kartki - obie w meczu z Węgrami, podczas gdy Węgrzy pięć żółtych i jedną czerwoną (za dwie żółte).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.