Paulo Sousa odesłał trzech piłkarzy reprezentacji Polski na trybuny

Paulo Sousa podał skład reprezentacji Polski na mecz z Andorą i podjął decyzję o odesłaniu trzech piłkarzy na trybuny. Mecz rozpocznie się o godz. 20:45. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

W reprezentacji Polski w czwartkowym meczu z Węgrami (3:3) zadebiutował Michał Helik, ale tym razem obrońca Barnsley obejrzy mecz z trybun, jako że nie załapał się do kadry meczowej. Z Andorą szansę debiutu dostanie za to Kamil Piątkowski, któremu Portugalczyk poświęcał szczególnie dużo uwagi w trakcie treningów. Sousa zrobił jeszcze kilka innych zmian w porównaniu z meczem z Węgrami. 

Zobacz wideo "Kadra Sousy jest w stanie dawać nam emocje. Są powody do optymizmu"

Paulo Sousa wprowadził zmiany na mecz z Andorą. Odesłał trzech piłkarzy na trybun

Paulo Sousa miał do dyspozycji 26 zawodników, spośród których musiał wytypować 23-osobową kadrę na spotkanie z Andorą. Podobnie jak przed meczem z Węgrami selekcjoner nie znalazł miejsca dla Sebastiana Kowalczyka (Pogoń Szczecin) oraz Bartosza Slisza (Legia Warszawa). Obaj zawodnicy znaleźli się w grupie piłkarzy, dla których selekcjoner przewidział godzinny trening wyrównawczy na boisku treningowym Legii. 

Thadeu Przyvitowski podczas meczu10 tys. kilometrów od Polski 90 proc. mieszkańców ma polskie korzenie. Gdy gra reprezentacja, zaczynają kombinować [KOCHANI]

Jeżeli chodzi o Michała Helika, to Paulo Sousa już po meczu z Węgrami wskazał błędy 25-latka: - Michał mógł zachować się lepiej w niektórych sytuacjach, przede wszystkim z piłką przy nodze, gdy musiał ją wyprowadzać. Brakowało mu odwagi, więc oddawał piłkę blisko ustawionym kolegom.

Warto także wspomnieć o nieobecności bramkarza, Łukasza Skorupskiego, u którego wykryto obecność koronawirusa. Piłkarz przebywa obecnie na izolacji.

Trener Andory zaskoczył ulubionym polskim piłkarzem. Trener Andory zaskoczył ulubionym polskim piłkarzem. "Absolutnie go uwielbiam"

Od pierwszej minuty nie zobaczymy też Sebastiana Szymańskiego, Jakuba Modera czy Arkadiusza Recy. Zobaczymy za to trio: Milik, Piątek i Lewandowski, które nigdy nie grało razem od pierwszej minuty. Pełny skład reprezentacji Polski na mecz z Andorą prezentuje się następująco:

Szczęsny - Bereszyński, Piątkowski, Glik, Rybus - Jóźwiak, Krychowiak, Zieliński, Milik - Piątek, Lewandowski

- Więcej oczekiwałem od Sebastiana Szymańskiego i Arkadiusza Recy. Wyszli na boisko zdenerwowani, dwa nieudane zagrania sprawiły, że się wystraszyli i schowali. W przyszłości muszą być bardziej pewni swoich umiejętności - skomentował Paulo Sousa kolejnych reprezentantów po meczu z Węgrami - Ale tak naprawdę można to powiedzieć o wszystkich piłkarzach, bo przed przerwą nie pokazywaliśmy naszego potencjału. Stać nas na lepszą grę - zapewnił. 

Więcej o: