Paulo Sousa podał skład Polski! Niezwykle ofensywny. Jest debiutant

Paulo Sousa odkrył karty! W pierwszym składzie reprezentacji Polski nie zabrakło niespodzianek. Mecz Polska-Andora już o godz. 20:45. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

W czwartek Polacy zremisowali z Węgrami 3:3 po bramkach Kamila Jóźwiaka, Krzysztofa Piątka oraz Roberta Lewandowskiego. Był to jednocześnie debiut Paulo Sousy w roli selekcjonera reprezentacji Polski i pierwsze spotkanie w eliminacjach MŚ. Portugalczyk bardzo poważnie podchodzi również do najbliższego meczu z Andorą zapowiadając wyjście "najlepszym składem". Sousa właśnie odkrył karty i podał skład Polaków na niedzielny mecz.

Skład reprezentacji Polski na mecz z Andorą:

Szczęsny - Bereszyński, Piątkowski, Glik, Rybus - Jóźwiak, Krychowiak, Zieliński, Milik - Piątek, Lewandowski

Doszło do kilku zmian w porównaniu z meczem z Węgrami. Michał Helik, który grał od pierwszej minuty, został zastąpiony przez debiutanta - Kamila Piątkowskiego. Od pierwszej minuty nie zobaczymy też Sebastiana Szymańskiego, Jakuba Modera czy Arkadiusza Recy. Zobaczymy za to trio: Milik, Piątek i Lewandowski, czyli trio, które nigdy nie grało razem od pierwszej minuty.

Selekcjoner reprezentacji Andory - który na pierwsze zwycięstwo w roli trenera reprezentacji czekał siedem lat - przyznał, że jego kadra "bardzo dojrzała". - Jesteśmy świadomi, kim jesteśmy i jakie mamy ograniczenia. Wiemy, że mamy szanse na dobre rezultaty i wiemy, jak duże te szanse są. Chcemy stać się zespołem rozpoznawalnym przez żelazną defensywę, niedającym wielkich szans na gola przeciwnikom - powiedział Koldo Alvarez. I dodał: - Kamil Grosicki? Absolutnie go uwielbiam.

Skrzydłowy West Bromwich Albion zacznie mecz jednak na ławce.

Mecz Polska-Andora już o godz. 20:45. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Sytuacja w grupie

Liderem grupy jest Anglia, która rozbiła 5:0 San Marino. Wiceliderem jest Albania, która wygrała na wyjeździe z Andorą 1:0 po trafieniu obrońcy Ermira Lenjaniego. Na trzeciej pozycji są Polacy wraz z Węgrami. W drugiej kolejce Polska gra z Andorą, a Anglia mierzy się na wyjeździe z Albanią [relacja na żywo], zaś Węgrzy pojadą do San Marino.

Do mistrzostw świata zakwalifikują się zwycięzcy dziesięciu grup. Drużyny z drugich miejsc zagrają w barażach. Oprócz nich wystąpią również dwie najlepsze ekipy z Ligi Narodów UEFA, które nie wywalczą przepustki z eliminacji. Z baraży na mundial pojadą trzy najlepsze zespoły.

Półfinały play off odbędą się w marcu 2022 roku. O awansie do ich finału przesądzi jeden pojedynek. Podobnie będzie w finałach, a o gospodarzu każdego starcia zadecyduje losowanie.