Były piłkarz Arsenalu szokuje. "Lewandowski nie jest tak dobry"

Były piłkarz Arsenalu, Paul Merson, podgrzał atmosferę przed środowym meczem Anglia - Polska na Wembley. - Robert Lewandowski wygrał nagrodę dla najlepszego piłkarza na świecie w zeszłym roku. Ale on nie jest tak dobry jak Kane. Nie pamiętam, żeby Lewandowski w ogóle dotknął piłkę na ostatnich mistrzostwach świata, gdy Kane zdobył Złotego Buta - napisał były reprezentant Anglii w swoim felietonie na łamach "Daily Star".

Mecz Anglia - Polska na Wembley już 31 marca. To właśnie ta rywalizacja powinna zadecydować o zwycięstwie w grupie I, co dałoby bezpośredni awans na mundial w Katarze w 2022. Spotkanie w Londynie powinno być również pojedynkiem dwóch znakomitych napastników - Roberta Lewandowskiego i Harry'ego Kane'a.

Zobacz wideo Lewandowski: Jesteśmy gotowi na granie nowym systemem

- Harry Kane jest najbardziej utalentowanym piłkarzem w składzie reprezentacji Anglii - bardziej utalentowanym nawet od Grealisha i Fodena. Strzela bardzo wiele goli, a do tego podaje piłkę jeszcze lepiej niż wyżej wymieniona dwójka - komplementował napastnika Tottenhamu Paul Merson, który aż 15 lat swojej kariery spędził w największym rywalu tego klubu - Arsenalu. 21-krotny reprezentant Anglii w swoim felietonie w "Daily Star" wbił też szpilkę Robertowi Lewandowskiemu.

Paulo Sousa podjął decyzję! Wiemy, co z występem Roberta Lewandowskiego przeciwko AndorzePaulo Sousa podjął decyzję! Wiemy, co z występem Roberta Lewandowskiego przeciwko Andorze

- Lewandowski wygrał nagrodę dla najlepszego piłkarza na świecie w zeszłym roku. Ale on nie jest tak dobry jak Kane. Strzela tylko w Niemczech, Kane robi to w Premier League. I nie pamiętam, żeby Lewandowski w ogóle dotknął piłkę na ostatnich mistrzostwach świata, gdy Kane zdobył Złotego Buta - napisał Merson. 

Słów Mersona nie potwierdzają chociażby statystyki z bieżącego sezonu 2020/21. Robert Lewandowski strzelił w nim we wszystkich rozgrywkach aż 42 gole, podczas gdy Harry Kane dla Tottenhamu trafiał tylko 27 razy. 

Więcej o: