Paulo Sousa podjął decyzję! Wiemy, co z występem Roberta Lewandowskiego przeciwko Andorze

Paulo Sousa podjął decyzję w sprawie występu Roberta Lewandowskiego z Andorą (niedziela 20:45). Chce zagrać najmocniejszym składem.

Wszystko wskazuje na to, że Paulo Sousa będzie chciał zagrać z Andorą (mecz w niedzielę o 20:45) najmocniejszym składem. Pytany o to na konferencji prasowej odpowiedział, że rywala nie można lekceważyć.

Zobacz wideo Sousa ma na oko Piątkowskiego. Trening pełen uwag

- Musimy się maksymalnie skupić na tym meczu, dla mnie to nie będzie łatwe spotkanie. Andora to ekstremalnie agresywna drużyna. Musimy być na to gotowi. Kontrolować swoje emocje, by nie zrobić niczego nierozsądnego. Nie zostawiać im przestrzeni. Musimy być szybcy i zdecydowani. Co do personaliów, to chcę podkreślić, że zaczęliśmy nowy proces dosłownie kilka dni temu. Nie możemy go przerywać, musimy kontynuować to, co zaczęliśmy - powiedział Portugalczyk.

"Nasza piłka przestaje być żartem". Rywale Polaków z niewiarygodnym postępem

- Zwykle tego nie robię - powiedział, gdy był dopytywany o Lewandowskiego. - Najpierw wszystko opowiadam graczom, ale odpowiem wam na to pytanie konkretnie. Również dlatego, że chcę wysłać pewien komunikat, jak bardzo poważnie podchodzimy do meczu. Robert Lewandowski zagra z Andorą od pierwszych minut - zapewnił selekcjoner.

Dodał też, że w meczu z Andorą będzie kilka korekt w składzie w porównaniu do jedenastki, która zaczęła mecz w Budapeszcie. 

Karol Niemczycki, bramkarz Cracovii w meczu ze Śląskiem WrocławSensacyjne dodatkowe powołanie Paulo Sousy. Kim jest Karol Niemczycki?

Sytuacja w grupie

Liderem grupy jest Anglia, która rozbiła 5:0 San Marino. Wiceliderem jest Albania, która wygrała na wyjeździe z Andorą 1:0 po trafieniu obrońcy Ermira Lenjaniego. Na trzeciej pozycji są Polacy wraz z Węgrami. W następnej kolejce Polska zagra z Andorą (o 20:45). Tego samego dnia Anglia zmierzy się na wyjeździe z Albanią, a Węgrzy pojadą do San Marino.

Do mistrzostw świata zakwalifikują się zwycięzcy dziesięciu grup. Drużyny z drugich miejsc zagrają w barażach. Oprócz nich wystąpią również dwie najlepsze ekipy z Ligi Narodów UEFA, które nie wywalczą przepustki z eliminacji. Z baraży na mundial pojadą trzy najlepsze zespoły.

Półfinały play-off odbędą się w marcu 2022 roku. O awansie do ich finału przesądzi jeden pojedynek. Podobnie będzie w finałach, a o gospodarzu każdego starcia zadecyduje losowanie.

Reprezentanci Polski wystąpią dziś w okolicznościowych koszulkachKoronawirus w kadrze. Kolejny kadrowicz odizolowany! Sensacyjne powołanie Sousy

Więcej o: