Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

"Zatrważające"! Grzegorz Lato grzmi po meczu Węgry - Polska w Budapeszcie

Nie mamy się z czego cieszyć. Błędy w obronie były zatrważające - Grzegorz Lato, były prezes PZPN, ostro skomentował występ reprezentacji Polski w Budapeszcie.

Po szalonym meczu Polska zremisowała na wyjeździe z Węgrami (3:3). Naszym zawodnikom dwukrotnie udało się odrobić straty, ale - zdaniem Grzegorza Laty - z wyniku nie powinniśmy się cieszyć. – Mamy remis, który nie może nas zadowalać. Już jesteśmy pod presją – przekonuje były prezes PZPN w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty.

Zobacz wideo Obraz nędzy i rozpaczy w defensywie. Oceniamy Polaków po meczu z Węgrami

Grzegorz Lato ostro krytykuje reprezentację Polski. "Zatrważające błędy w obronie"

Zdaniem Laty, remis w Budapeszcie nic nam nie daje. – Andorę zapewne ogramy, lecz w starciu z Anglikami bardzo prawdopodobna jest porażka, a to by oznaczało cztery punkty w trzech meczach. Mało. Jeśli założymy, że Anglia odniesie dwa zwycięstwa z Węgrami, to decydujące będzie nasze domowe starcie z Węgrami, a i tak jego stawką może być zaledwie 2. miejsce w grupie, czyli udział w barażach – uważa król strzelców mundialu w 1974 roku.

Na pomeczowej konferencji prasowej Paulo Sousa przyznał, że gdyby mógł, wystawiłby inny skład. Reprezentacja Polski dobrze grać zaczęła dopiero po zmianach. – Nie zrzucałbym wszystkiego na koncepcję, jaką przyjął trener. Najbardziej zatrważające były błędy w obronie. Traciliśmy gole w kuriozalny, bardzo łatwy sposób. To jest największy problem, a nie sama taktyka – powiedział Lato.

Zbigniew Boniek zapowiada, że kadra Paulo Sousy będzie grać ofensywniej

– Można po takim meczu być w***m, ale przy takich błędach wyciągnąć remis to coś pozytywnego – uważa z kolei Zbigniew Boniek. Prezes PZPN jest zapowiedział, że reprezentacja Polski pod wodzą Paulo Sousy będzie grać znacznie ofensywniej. "Mogliśmy wyjść tylko z Robertem Lewandowskim i liczyć na kontrę. Chcemy grać inaczej, ofensywnie to takie mecze będą się zdarzać - i dobrze, tylko już bez tych banalnych błędów" – napisał szef naszego związku.

Kolejny mecz reprezentacji Polski już w niedzielę. W Warszawie na stadionie Legii zmierzymy się z Andorą. Niedługo później, bo w środę, czeka nas prawdopodobnie najtrudniejszy mecz eliminacji mundialu, czyli starcie z Anglią na Wembley. Relacje na żywo z obu spotkań przeprowadzi portal Sport.pl.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ